İstanbul'da 4.8 büyüklüğünde deprem | Fisilti.NET
Genel

İstanbul’da 4.8 büyüklüğünde deprem

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nin genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Büyüklüğü 4.8 olarak belirlenen depremde şu ana kadar olumsuz bir durum yaşanmadı.

Saat 16:37 sularında istanbul’da korkutan deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi, depremin önce Marmara Denizi’nde saat 16.37’de, 4.7 büyüklüğünde 16.1 kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı. Ardından yapılan yaptığı revizede depremin şiddetinin 4.8 olduğunu duyurdu.

​AFAD, depremin büyüklüğünü 4.7 olarak duyurdu ve şimdiye kadar olumsuz bir ihbar alınmadığını duyurdu. 

​​​Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi ise 4.4 olarak duyurdu. 

Yerlikaya’dan açıklama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter’dan yaptığı açıklamada “Marmara Denizi’nde başta İstanbul olmak üzere çevre illerde hissedilen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Bilgi vermeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı. 

Ekrem İmamoğlu: AKOM’da tüm ekiplerimiz görev başında

​İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Marmara Denizi Silivri Açıklarında 16 km derinlikte, 4.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası AKOM koordinasyonunda tüm ekiplerimiz görev başında, şu ana kadar ekiplerimize iletilen olumsuz bir durum söz konusu değil. İstanbul’umuza geçmiş olsun” açıklamasını yaptı. 

Güncelleme: 11/01/20

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın