Nur Fettahoğlu Kimdir - Babil dizisi Eda nereli, boyu kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Nur Fettahoğlu Kimdir – Babil dizisi Eda nereli, boyu kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim?

Babil dizisinde Eda karakterini canlandıran Nur Fettahoğlu hakkında merakları gideriyoruz. Son zamanlarda, Babil Eda kim, aslen nereli, boyu kilosu kaç, kaç yaşında evli mi, sevgilisi kim? gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında yer almakta..

Nur fettahoğlu kimdir, boyu kilosu kaç, kaç yaşında?
Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu Kimdir?

Nur Fettahoğlu 1980 Almanya doğumludur. Oyuncu ve eski bir spikerdir. Tv izleyicileri Aşk-ı Memnu isimli fenomen dizide Peyker olarak tanımıştır. Ardından Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Mahidevran Sultan karakteriyle hayran kitlesini arttırmıştır.

Sırasıyla Beşiktaş Lisesi ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden mezun olan Nur Fettahoğlu, çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra, Sky Türk’te borsa spikerliği yapmaya başladı. Nur, oyunculuğa Benden Baba Olmaz ile başladı, ardından Gönül Salıncağı’nda rol aldı ve Aşk-ı Memnu’daki Peyker rolüyle de yıldızı parladı. Ayrıca Atasay, Luna, Dove gibi firmaların reklam filmlerinde oynamıştır. Kurtlar Vadisi Filistin filminde Necati Şaşmaz’la başrolü paylaştı.Ayrıca Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Mahidevran Sultan’ı canlandırmıştır.Mahidevran Sultan rolünde Yardımcı Başrol olarak birçok ödül almış beğeni toplamıştır.Ardından Kanal D ekranlarında Hayat Yolunda adlı dizide Şafak adında bir doktoru canlandırmıştır.

Şu Suralar StarTV ekranlarında yayımlanan Babil isimli dizide Eda karakterini canlandırmaktadır. İdealist bir ekonomi profesörü olan İrfan’ın (Halit Ergenç) Karısı Eda rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Nur Fettahoğlu boy, kilo, yaş kişisel bilgiler

Gerçek adı: Asiye Nur Fettahoğlu
Doğum Tarihi: 12/11/1980 (40 yaşında)
Eğitim Durumu: Ön Lisans
Medeni Hali: Boşanmış
Boy: 1.69
Burç: Akrep
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: Haliç Üniversitesi Moda Tasarım
Doğum yeri: Almanya

Güncelleme: 21/01/20

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın