Genel

Ece Mumay Kimdir? Aslen Nereli, Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, sevgilisi kim?

Ece Mumay Sosyal medya platformu Yotube üzerinde seslendirdiği “ax pişti te yar” isimli kürtçe ve türkçe karışımı şarkı ile milyonlara hitap etmeyi başardı. Peki Ece Mumay kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, aslen kürt mü, evli mi, sevgilisi kim, boyu kilosu, burcu ne gibi bütün sorularınıza yanıt yazımızın devamında..

Ece Mumay nereli
Ece Mumay

Ece Mumay kimdir?

Ece Mumay 1998 istanbul doğumludur. Aslen Siirtli olduğu söylenmektedir. Ece mumay, 8 yaşında gitar çalmaya başlayan Ece Mumay çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe büyümüştür. 3 sene kadar İTÜ Konservatuvarı Lise bölümünde okumuş ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçiş yapmış ve Lise eğitimini tamamlamıştır En son İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü sınavlarını kazanan Ece Mumay eğitimine bu üniversitede devam etmektedir.

Özellikle Youtube’da açtığı kanal ünlü sanatçıların bestelerini yorumlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ece Mumay’ın ayrıca kendisine ait olan single’ı “Belki Bir Gün”, dijital müzik platformlarında yayınlanmaya başlamıştır. Yeni çıkacak albümünde ise toplam 10 parça bulunmakta bu albümde 8 şarkının söz ve müziği kendisine aittir.

Ece Mumay Ax Pişti te Yar

Ece Mumay Yotube üzerinde bulunan kanalında “ax pişti te yar” isimli kürtçe şarkıya klip çekerek çok kısa sürede 10 milyon üzeri izlenme sayısına ulaşarak müzik severlerin beğenisini kazanmıştır.

Ece Mumay Kişisel Bilgiler

Gerçek Adı: Ece Mumay
Boy: 1.65
Kilo: 56
Eğitim: Durumu Lisans
Medeni Hali: Bekar
Sevgilisi: Bilinmiyor
Doğum Tarihi: 1998 (22 yaşında)
Mezun: Devlet Konservatuvarıİstanbul Üniversitesi
Meslek: Şarkıcı
Doğum Yeri: İstanbu

Güncelleme: 24/07/20

Benzer İçerikler

Comments (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir