Biyografi

Serenay Sarıkaya Kimdir – Boyu kilosu kaç, kaç yaşında, aslen nereli, sevgilisi kim?

Dizi ve film sahnelerinin gözde isimlerinden Serenay Sarıkaya’ hakkında bilinmeyenler yazımızın devamında.. Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya kimdir? aslen nereli, boyu kilosu kaç, evli mi, sevgilisi kim gibi bir çok ayrıntıyı bulabilirsiniz

Serenay sarıkaya kimdir, aslen nereli, kaç yaşında
Serenay Sarıkaya Kimdir

Serenay Sarıkaya Kimdir?

Son yılların en çok konuşulan isimlerinden birisi de Serenay SARIKAYA’dır. 26 Yaşında olan model ve oyuncu, 1 Temmuz 1991 doğmuştur. Aslen Ankaralı olan Sarıkaya, birçok önemli dizide ve reklam filmlerinde rol almıştır.


Daha 15 yaşındayken bir güzellik yarışmasına katılan ve güzelliği ile ekranların vazgeçilmezi olan oyuncu, jüri özel ödülüne layık görülmüştür. İlk rolünü de yine bu yaşlarda “şaşkın” isimli filmde almıştır.
2006 yılında yaşadığı ilk deneyimden sonra, 2008 yılında Plajda filminde de rol almıştır.


İlk dizi oyunculuğunu ise Sinan ÇETİN’in yönetmenliğini yaptığı Peri Masalı dizisinde yaşamıştır. Bu dizi ile birlikte yine aynı yönetmenin Limon Ağacı dizisinde bu sefer başrolde oynamıştır. Dizi macerasına çok hızlı giren ve ardı ardına dizilerde rol almaya başlayan güzel oyuncu, Adanalı dizisinde de 2008 ile 2010 yıllarında rol almıştır.
Katıldığı güzellik yarışması Miss Turkey de 2. olmuştu. O sene 1. Liği ise Gizem Memiç almıştı.


2010 yılında Adanalı dizisinin hemen ardından Lale Devri dizisinde, 2012 yılında biten bu dizinin ardından 2013 yılında da Medcezir dizilerinde baş rollerde oynamıştır. Artarda oynadığı dizilerden sonra zirveye çıkmayı başaran model oyuncu, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filminde ise seslendirme yapmış, Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminde rol almıştır.
Serenay SARIKAYA dizi, sinema film yanı sıra birçok da reklam filminde oynamıştır. Özellikle çok önemli markalar ile anılır olmuştur. Bu zamana kadar 2 defa Altın Kelebek Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazanan model oyuncu, 2014 yılında ise GQ Türkiye tarafından yılın kadını seçilmiştir.


Halen dizi ve film oyunculuğuna devam eden oyuncu, 2017 yılında gösterime giren ve halen de devam eden Fİ,Çİ,Pİ dizisinde “Duru” karakterini canlandırmaktadır. Akilah Azra Kohen tarfından yazılan bir kitabın sahneye uyarlandığı bu dizi, internet üzerinden izlenebilmektedir. Bu dizide Seranay Sarıkaya ile birlikte, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç gibi usta oyuncular başrolü paylaşmaktadırlar.

Son olarak Cem Yılmaz ile birlikteliklerini evlilikle taçlandırdılar.

Serenay Sarıkaya Kişisel Bilgiler

Tam AdıSerenay Sarıkaya
Doğum tarihi01.7.1991
Boyu1.75 cm
Kilo 55 kg
NereliAntalya
Sevgilisi/EşiCem Yılmaz
Göz rengiEla
Saç rengiKoyu Kumral
BurcuYengeç
Güncelleme: 07/09/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir