Biyografi

Engin Altan Düzyatan Kimdir? Boyu kilosu kaç, kaç yaşında, aslen nereli, sevgilisi kim?

Bir zamanlar TRT ekranlarında yayımlanan Fenomen dizi Diriliş Ertuğrul dizisinin baş rolu Engin Altan Düzyatan başarılı performansı ile bütün dikkatleri üzerine çekmişti. Sevilen oyuncu hakkında bir çok soruya yanıt aranmakta bunlardan bir kaçı; Engin Altan Düzyatan kimdir, aslen nereli, boyu kilosu kaç, evli mi, sevgilisi kim gibi bütün sorularınıza yanıt yazımızın devamında..

Engin Altan Düzyatan kimdir?

Televizyonda son dönemlerde en çok karşılaştığımız sanatçılardan olan Engin Altan Düzyatan bir dizi ve sinema oyuncusudur. Kariyerine 2001 yılında “Bizim Otel ” isimli televizyon dizisi ile başladı. Yakışıklılığı ve yeteneği ile kısa zamanda ün kazandı. İzmirli oyuncu 26 Temmuz 1979’de dünyaya geldi. Sahne tozunu ilk olarak lise yıllarında yuttu. Tiyatro kısa zamanda onun en büyük isteği oldu ve liseden sonra da bu isteğinin peşinden koşarak 9 Eylül Tiyatro bölümünde eğitim aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra sektörün merkezi İstanbul’a yerleşerek oyunculuk çalışmalarına başladı. 2001 yılı içerisinde “Ruhsar” dizisinde rol aldı daha sonra ise “Yeditepe İstanbul”, “Alacakaranlık” ve “Koçum Benim” yapımlarında rol aldı. Fakat kendisine şöhreti getiren dizinin “Sevgili Dünürüm” olduğunu söyleyebiliriz. Yapımda rol alan Nevra Serezli, Haluk Bilginer ve Sumru Yavrucuk gibi büyük isimlerin yanında kendini oldukça güzel geliştirdi ve kariyerini bir adım ileriye taşıdı.  

engin altan düzyatan kimdir
engin altan düzyatan

Sinema oyunculuğu kariyeri ise “Beyza’nın  Kadınları” isimli yapımla Mehmet Altıoklar’ın yönetiminde başladı. Bu filmden sonra “Cennet”, “Kalbim Zamanı”, “Mezuniyet” ve “Romantik Komedi” gibi filmlerde rol aldı ve yükselişini orada da gösterdi. Bir de yarışma programı sunuculuğu yapan Engin Altan Düzyatan “1 Milyon Canlı Para” yarışmasının sunuculuğunu üstlendi. Çeşitli sinema ve televizyon işlerinde rol alan Engin Altan Düzyatan şu sıralar “Diriliş Ertuğrul” dizisinde TRT1’de Ertuğrul Gazi rolünde oynuyor.  

Tiyatro kariyerinde ise 2006 ve 2012 yıllarında sırasıyla “Anna Karenina” oyununda, Mehmet Birkiye’nin yönetmenliği yaptığı yapımda Kenter Tiyatrosu ile ve “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” oyununda Dusan Kovacevic yönetmenliğinde Diyarbakır Devlet Tiyatrosuyla rol aldı. Bunun dışında tiyatro deneyimleri de olan oyuncunun en çok öne çıkan oyunları olan bu iki oyunda performansı ile büyük beğeni topladı.  

Engin Altan Düzyatan Özel Hayatı 

engin altan düzyatan eşi kim

Özel Hayatı ile pek gündeme gelmeyen bir sanatçı olsa da Neslişah Alkoçlar ile evli ve bir çocukları var. Ünlü çift 28 Ağustos 2014 yılında evlendiler. Düğünde Kenan İmirzalıoğlu ile karşılıklı oynadıkları zeybek uzun süre sosyal medyada beğeni topladı. Daha sonra Emir adını verdikleri oğlu 9 Ocak 2016 tarihinde dünyaya geldi. Bu evlilikten Düzyatan, ünlü oyuncu Özge Özpirinçci ile nişanlanmıştı fakat çift bu nişanı karşılıklı anlaşarak ve olaysız olarak sonlandırdı.  

engin altan düzyatan kişisel bilgiler

Tam adıEngin Altan Düzyatan
Nereliİzmir
Doğum tarihi26 temmuz 1979
Boyu1.85 cm
Kilo75
Göz rengikahverengi
Saç rengi koyu kahve
sevgilisi/eşiNeslişah alkoçlar
burcuaslan
Güncelleme: 09/09/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir