Biyografi

Hülya Avşar Kimdir – Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, sevgilisi kim?

Avşar kızı olarak bilinen Hülya avşar kimdir? Aslen nereli, boyu kaç cm, kaç yaşında, hülya avşar kürt mü,  burcu nedir, kaç çoçuğu var kısacası Hülya Avşar hakkında özel hayatı ve kariyeri ile ilgili merak edilenler yazımızın devamında yer almakta..

hülya avşar kimdir, aslen nereli
Hülya avşar

HÜLYA AVŞAR HAYATI

Hülya Avşar, Balıkesir’in Edremit ilçesinde Celal ve Emral Avşar çiftinin ilk çocukları olarak dünyaya gözlerini açmıştır. Hülya Avşar, Ankara’da bulunan Cumhuriyet Lisesi’nden mezun olmuştur. Ortaöğretimini burada bitirmesinin ardından okul hayatını idame ettirmeyen ve 1979’da Mehmet Tacirli isimli bir mühendislik öğrencisiyle dünya evine giren, fakat aradığını bulamayan ve çok kısa süren bir evlilik dönemi geçirmiştir. Üstelik evlendiğinde henüz 16 yaşındaydı ve hamile olmasına aldırış etmeyen Avşar, ayrılık kararından vazgeçmedi. 1980’li yılların başında ilk evliliğinin bitmesinden sonra İstanbul’a taşınma kararı alan Avşar, 1983 yılında katıldığı Bulvar Gazetesi tarafından organize edilen Kainat Güzellik Yarışması’nda 1.’lik elde etmiştir. Fakat yarışmanın sonraki günü, yaptığı evlilik ve boşanmasının duyulmasının ardından yarışma kurallarına aykırı olması sebebiyle 1.’lik tacı geri alınmıştır. Sonrasında ise Hülya Avşar, televizyon ekranlarında reklam güzeli olarak seyircilerin karşısına geçmiştir.

1983 yılında “Haram” filmi ile oyunculuk hayatına adım attıktan sonra 1984 yılında 2. Filmi Tutku’da boy gösteren Hülya, 1985’te batağa batırılan bir kızı oynadığı, “ Tele Kızlar”da boy gösterdi. Yine aynı sene “ Sekreter “ ve İbrahim Tatlıses ile oynadıkları “ Mavi Mavi” ile Hülya Avşar şöhret basamaklarını bir bir tırmandı. Ayrıca ünlü isim, Rising Star programı, Yetenek Sizsiniz Türkiye programı, Çek Bakalım programı, O Ses Türkiye programı ile birlikte Alaturka Solist programıdır.

Hülya Avşar’ın Albümleri ise 1988 yılında çıkardığı Her şey Gönlünce Olsun, 1990 senesinde çıkardığı Hatırlar mısın albümü, 1991 yılında çıkardığı Hülya Gibi albümü, 1993 yılında çıkardığı Dost Musun Düşman Mı albümü, 1995 yılında çıkardığı Yarası Saklım albümü, 1998 yılında meydana getirdiği Hayat Böyle albümü, 2000 yılında çıklardığı Sevdim adlı single albümü, 2002 yılında çıkardığı Aşıklar Delidir albümü, 2011 yılında ortaya çıkardığı Geçmiş Olsun adlı single albümüdür. Hülya Avşar’ın Sunuculuk Kariyeri birçok programla doludur. 2009 – 2011yılları arasında Hülya Avşar Soruyor adlı programla Habertürk ekranlarına gelmiştir. Daha sonra Hülya Avşar Show adlı programıyla, Show tv, Kanal d, Tgrt ve Tnt adlı kanallarda boy göstrmiştir. Türkmax adlı Digitürk kanalında Hülya Avşar Stüdyosu adlı programı sunan başarılı isim, Yetenek Sizsiniz Türkiye ve O Ses Türkiye gibi Acun Ilıcalı programlarında da jüri koltuğunda kendine yer bulmuştur.

HÜLYA AVŞAR KİŞİSEL BİLGİLER

Tam AdıHülya Avşar
Doğum Tarihi10 Ekim 1963
Boyu 1.68 m
Kilosu58
Doğum Yeri Balıkesir (Edremit İlçesi)
Aslen NereliArdahan
Göz rengi Mavi
Saç rengiKoyu kumral
BurcuTerazi
SevgilisiBilinmiyor
Güncelleme: 24/09/20

Benzer İçerikler

Comments (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir