Genel

Murat Boz kimdir – Boyu kilosu kaç, kaç yaşında, aslen nereli, sevgilisi kim?

Murat Boz Müzik kariyerindeki başarılarının yanı sıra oyunculukta da göstermiş olduğu performans ile başarıya ulaşmıştır. Murat Boz hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Murat Boz kimdir? Aslen nereli, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim? işte bütün detaylar..

murat boz nereli, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim?
Murat Boz

Murat Boz kimdir?

Murat Boz, 7 Mart 1980 yılında Zonguldak Ereğli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Son dönemin en popüler şarkıcıları arasında kalan Murat Boz, Cafer Boz ve Ayşe Boz’un çocuğudur. İlköğretim ve orta öğretimini doğduğu yer olan Zonguldak ‘ta tamamlamıştır. Şarkıcının İstanbul ‘a gelişi ise 1995 yılında olmuştur. İstanbul’da bulunan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanıp eğitim amacıyla gelmiştir. İstanbul’a geldikten sonra da Cemal Reşit Rey ve Atatürk Kültür Merkezi gibi salonlarda düzenlenen konserlerde vokalist olarak görev yaptı. Lise eğitimini alırken de 1998 yılında Milliyet Gazetesi tarfından düzenlenen liseler arası müzik yarışmasında da birincilik almıştır.

Erkek solist dalında bu yarışmada Türkiye birincisi olmuştur. Lise dönemi sonrası da 1999 yılında Bilgi Üniversitesi’ni burslu olarak kazanmıştır. Kazandığı bölüm Jazz Vokal bölümüdür. Buradaki eğitimine de 2003 yılında kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda devam etmiştir. Burada Temel Bilimler Bölümü alanında eğitim almıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin ünlü şarkıcılarından biri olan Tarkan ‘ın vokalistliğini de uzun süre boyunca yapmıştır.

Murat Boz’un Türkiye’de asıl tanınması ise 2006 yılında single bir albüm olarak piyasaya çıkan aşkı bulamam ben adlı şarkısıyla olmuştur. 2007 yılında ise ilk kez stüdyo albümü olarak çıkardığı Maximum albümünü piyasaya sürmüştür. 2007 yılında birçok ödülü de bir arada kazanmasıyla ön plana çıkan bir sanatçı olmuştur. Altın Kelebek Ödül Töreni en iyi çıkış yapan erkek sanatçı ödülü, kral tv video müzik ödülleri en iyi çıkış yapan erkek sanatçı ödülü ve son olarakta İstanbul  FM altın ödülleri töreninde en iyi çıkış yapan erkek sanatçı ödülünün sahibi olmuştur. Yani aynı yıl içerisinde 3 farklı müzik ödülünü kazanan isim Murat Boz olmuştur. 2011 yılında üçüncü stüdyo albümü olan Aşklarım büyük benden adlı albümle piyasaya çıkmıştır. Ünlü şarkıcının O Ses Türkiye programında da jüri üyeliği yaptığını belirtebiliriz. Hadise, Hülya Avşar, Mustafa Sandal ve Ebru Gündeş gibi farklı şarkıcılarla birlikte O Ses Türkiye jüri koltuğuna birden fazla kez ve birden fazla sezon boyunca oturmuştur.

Murat Boz Kişisel bilgiler

Tam adıMurat Boz
Doğum Tarihi7 mart 1980
Sevgilisi Aslı Enver
Doğum Yeri (Nereli)Zonguldak
Boyu185 cm
Kilosu76 kg
BurcBalık
Göz RengiEla
Doğal Saç RengiAçık Kahverengi
Murat Boz’un Ailesi
BabasıCafer Boz
AnnesiNurten Boz
KardeşiAli Boz
murat bozun ailesi

Murat boz hakkında bilinmeyenler

  • İleride şarkıcı değil aslında futbolcu olmak istiyordu ve mahalle maçlarında hep sol açık oynuyordu. Ancak sonradan annesinin müziğe olan yeteneğini keşfetmesi üzerine futbolcu olma hayalinden vazgeçti.
  • 2016 yılında bugünkü sevgilisi Aslı Enver ile ”Kardeşim Benim” adlı filmde birlikte oynadı.
  • Mütevazi bir aileden geldiğini ve maddi durumlarının sıradan bir Türk ailesiyle eş değer olduğunu söylüyor.
  • Bugüne kadar Acun Ilıcalı’nın yanında birçok kez görev alan Murat Boz, O Ses Türkiye yarışmasının 2015-16 sezonunda yine jüri olarak yer aldı.
  • Bir dönem Cola Turka, İstikbal ve McDonald’s reklamları için müzikler yaptı.
  • 2008 yılında menajerliğini yapan Alman asıllı Eliz Sakuçoğlu ile evlendi. Ancak anlaşmazlık yaşayan ikili dört yılın ardından ayrıldı.
Güncelleme: 29/09/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir