Biyografi

Alişan Kimdir? Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Aslen nereli, Sevgilisi kim?

Deneyimli Şarkıcı ve oyuncu Alişan kimdir? aslen nereli, boyu kilosu kaç, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim, rol aldığı dizi ve filmler hangileri? işte Alişan hakkında kapsamlı biyografi bilgileri..

alişan kimdir, aslen nereli
Alişan

Alişan Kimdir? Biyografi

Alişan, 19 Haziran 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş olan, arabesk ve pop şarkıcısı aynı zamanda da dizi oyuncusu ve tv suncusudur. Asıl şöhretini 1998 yılında yayınlanmaya başlayan Aynalı Tahir adlı diziyle yakalayan başarılı isim, 2004 yılında gösterilmeye başkayan Cennet Mahallesi isimli diziyle de ününü pekiştirmiştir. Asıl ismi Serkan Burak Tektaş olan Alişan, Kasımpaşa ilçesinde doğmasına rağmen aslen Bingöl’ün Kiğı ilçesindendir. Küçük yaşlardan beri müziğe ilgisi ve yeteneği olan genç isim, eğitim hayatı boyunca da öğretmenleri tarafından sürekli olarak şarkı söylemeye teşvik edilirdi. Küçükken hayalinde pilotluk mesleği yatan Alişan girdiği üniversite sınavlarında Pilot olmaya yetecek derecede başarı elde edemedi ve 21 yaşındayken Prestij Müzik adlı müzik yapım şirketi ile anlaştı. Henüz lise çağındayken de bir kaset çıkarmış olan Alişan 1997 yılında ise Sana Birşey Olmasın adlı albümünü çıkardı. Kaset çıkarmasının ardından eğitim almak isteyen ünlü isim, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdi. 1998 yılında dönemin en çok izlenen reyting rekortmeni yapım Aynalı Tahir adlı dizide başrol oynadı.


Sergin Akyaz imzalı senaryosuyla ön plana çıkan Aynalı Tahir dizisinde Erkan Petekkaya, Kayra Şenocak, Emine Ün, Tuğba Özay, Saruhan Yücel, Doğa Bekleriz ve Yeşim Biber gibi ünlü isimlerle birlikte kamera karşısına geçti. Daha sonra ise ünlü müzik yapımcılarından Erol Köse ile çalışmaya başladı. Bu sırada 1999 yılında Var Ya adlı ünlü albümünü piyasaya sürdü. Bir yandan da dizi oyunculuğuna devam etti. Aynı yıl Kurt Kapanı adlı dizide Pınar Altuğ ve Kenan Kalav gibi isimlerle birlikte rol adlı. Kurt Kapanı dizisinde Falçata Kemal adlı karakteri canladırdı. 2001 yılında ise yine reytingleri bir hayli iyi olan Aşkına Eşkıya adlı dizide başrol olarak görev yaptı. Hande Kazanova, Erkan Petekkaya ve Arzu Yanardağ gibi isimlerle birlikte rol alan isim, Berşan rolünde oynamıştır. 2004 yılında ise o güne kadar oynadığı dizilerden daha farklı olan ve bir komedi dizisi olan Cennet Mahallesi adlı dizide rol aldı. 2017 yılının Nisan ayında Kimselere Güvenemiyorum adlı albümünü çıkarmıştır.

Alişan Rol aldıgı Dizi/filmler

Dostlar Mahallesi ( Metin ) 2017
İbreti Ailem ( Konuk oyuncu ) 2012
GoncaKaranfil ( Karanfil Kemal ) 2008
Cennet Mahallesi ( Ferhat ) 2004
Aşkına Eşkiya ( Berşan ) 2001
Kurt Kapanı ( Falçata Kemal ) 1999
Aynalı Tahir ( aynalı Tahir ) 1998

Alişan Kişisel Bilgiler boy kilo, yaş vs..

Tam AdıSerkan Burak Tektaş
Takma AdıAlişan
Sevgilisi/EşiBuse Varol
Doğum Tarihi19 Haziran 1976
Burcuİkizler
MesleğiŞarkıcı, Oyuncu ve Sunucu
Doğum Yeriİstanbul / Türkiye
Aslen Bingöl
Göz RengiEla
Saç RengiSiyah
Kilosu70
Boyu1.77 cm

Güncelleme: 10/10/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir