Biyografi

Bengü Erden Kimdir – Bengü Aslen nereli, Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Sevgilisi Kim?

Türk pop müziğinin güçlü kadın seslerinden olan Bengü Erden, kimdir? aslen nereli, boyu kilosu kaç, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim? hangi burc gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında yer almakta..

Bengü aslen nereli, kaç yaşında, sevgilisi kim?
Bengü Kimdir

Bengü Erden Hayatı

Bengü Erden, 23 Nisan 1979’da İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen Malatyalıdır fakat babasının işleri dolayısıyla İzmir’e taşınmak zorunda kalmışlardır.

Müziğe yoğunlaşması ilkokul yıllarında öğretmenlerinin yoğun ısrarı sonucunda oldu. İlk deneyimini İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nda ilkokul 5. sınıftayken yaşadı. Yaşadığı heyecan sonucu küçük yaşlarda müziğe merak saran Bengü, tekrar İzmir’de sahnelenen ”Oliver Twist” isimli müzikalde başrol olarak görev aldı. Sesi ve duruşuyla kısa sürede ilgi odağı haline geldi ve İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa’dan bir yıl boyunca özel olarak şan dersleri aldı. 1998 senesinde Müfit Bayşara’nın desteği ve Bengü’ye verdiği bestesiyle ‘MÜYAP’ ve SHOW TV’nin organize ettiği ”POP SHOW” isimli tv programında 2.olarakadını duyurmayı başardı. Yarışma sırasında jüri kısmında yer alan Kenan Doğulu ile tanışarak, Doğulu’dan aldığı albüm teklifi üzerine İstanbul’a yerleşme kararı aldı. Sonrasında Akademi İstanbul’da müzik eğitimine devam etti. Hem albüm hemde eğitimi için İstanbul’da bulunması Bengü için büyük bir fırsattı. Doğulu ile yapacakları albümün çalışmaları tam 3.5 yıl sürdü. Bu 3.5 yıl boyunca Kenan Doğulu’nun vokalistliğini üstendi. Ayrıca üzerinde çalıştıkları albümün aranjörlüğünü yapan Ozan Çolakoğlu’yla da çeşitli albümlerde yer aldı.

Gerek yurt içi, gerekse yurt dışında 250’den fazla konser vererek hayranlarıyla özel olarak ilgilendi. Performanslarındaki başarısı, sevecenliği ve duruşuyla program, müzikal ve sahnelerin kısa sürede aranılan yüzü haline geldi. Bu başarıları yapımcıların da ilgisini çekti ve gelen bir teklif üzerine Bengü, atv kanalında yayınlanan ‘Elifnağme’ adlı bir programı kendi tarzı ile başarıyla sundu. İkinci albümü ‘Bağlasan Durmam’ ile milyonların sevgisini kazandı ve büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Yine aynı albümün bir parçası olan ‘Ucuz Mumlar ve Müjde’ isimli şarkısınında söz yazarlığını ve bestesini üstlendi. Böylelikle söz yazarlığındada iddialı olduğunu göstermiş oldu. 2007 yılında SHOW TV’de yayınlanan ‘Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışma programına katıldı ve birinci oldu. 2009 yılında 5. albümü olan ”İki Melek’i” Avrupa müzik etiketi ile piyasaya sürdü. Bu albümden sonra ‘Kocaman Öpüyorum’ parçası büyük yankı uyandırdı ve listelerde birinci sıralarda uzun süre yer aldı.

Bengü Erden Kişisel Bilgiler

Tam adıBengü Erden
Doğum Tarihi23 Nisan 1979
Doğum Yeriİzmir
BurcuBoğa
SevgilisiAkın Altan
Göz Rengi Kahverengi
Boyu1:62 cm
Kilo 51
MeslegiPop Şarkıçısı
Sac rengikoyu kahverengi
Güncelleme: 02/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir