Biyografi

Demet Akalın Kimdir – Boyu kilosu kaç, kaç yaşında, aslen nereli, sevgilisi kim?

Pop müzik şarkıcısı Demet Akalın hit şarkılarının yanı sıra özle hayatı ilede magazin gündeminden düşmeyen isimler arasında yer almakta. Bir birinden başarılı albümleriyle yedin yetmişe her kesimin gönlünde yer edinleyi başarmış olan Demet Akalın Kimdir? aslen nereli, boyu kilosu kaç, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim? gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında yer almakta.

demet akalın kimdir, aslen nereli, boyu kaç, sevgilisi kim

Demet Akalın Hayatı

Demet Akalın Kurt, 23 Nisan 1972 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde dünyaya geldi. Akalın, ilköğrenimi tamamladıktan sonra liseyi öğrenimini Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinde tamamladı. Her fırsatta öğretmen veya gazeteci olmak istediğini belirten Akalın, annesinin ısrarı sonucu Yaşar Alptekin’in mankenlik kursuna yazıldı. Üniversite hayalleride bu şekilde yıkılmış oldu. Bu sektörde büyük bir başarı yakaladı ve 1990 senesinde Mayo Güzeli seçildi. Sonrasında ise gelen teklif üzerine Neşe Erberk ajansında mankenliğe devam etti. Ek olarak da bir yandan kısa film ve tv dizilerinde boy göstermeye başladı. Mankenlik yaptğı süre boyunca kendini ve sesini keifeden Akalın, gazinolarda şarkı söylemeye başladı ve büyük br hayran kitlesine kısa sürede ulaştı.

Bu arada mankenlik işinde en zirvedeydi ve işler gayet yolunda gidiyordu. Fakat radikal bir karar alarak şarı söylemeyi seçti ve tanınmış kişilerin bulunduğu mekanlarda şarkılar söyledi. Bunun yeterli olmadığını düşünmüş olacak ki ‘Sebebim’ albümünü piyasaya sürdü. Bu şarkıyla büyük bir başarı yakaladı. Demet Akalın, Hemen ardından ‘Senin Anan Güzel Mi?’ şarkısını çıkardı ve böylelikle sahnelerin aranan yüzü haline geldi. Yılbaşı ve özel gecelerde ekranlarda uzunca bir süre boy gösterdi. Uzun bir aradan sonra herkesin merakla beklediği ‘Banane’ albümünü piyasaya sürdü. İsmi o sıralar İbrahim Kutluay ile anılmaya başladı. Ve uzun süre birliktelikleri gündemden düşmedi.

Fakat iki yıl sonra olaylı bir şekilde ayrıldılar. ‘Kusursuz 19’ albümüyle büyük bir çıkış yaparak Kral Tv müzik ödellerinde ‘En  İyi Kadın Pop Şarkıcısı’ ve ‘Yılın Şarkıcısı’ ödülüne layık görüldü. 2006 yılında Oğuz Kayhan ile dünya evine girdi. Fakat anlaşmazlıklar nedeniyle 3 ay sonra tek celsede boşandılar. 2. evliliğini ise 2010 Ocak ayında Önder Bekensir ile yaptı. Fakat bu evliliğide kıskançlık sonucu 6 ay sürdü. 3. evliliğini Okan Kurt‘la yapan Demet Akalın 4 Şubat 2012 tarihinde Maslak Acıbadem Hastanesi’nde sezaryen doğumla kızı Hira’yı dünyaya getirdi.

Demet Akalın kişisel bilgiler

Tam Adı Demet Akalın
Sevgilisi/EşiOkan Kurt
NereliKocaeli
Doğum Tarihi1 ocak 1972
BurcuOğlak
MesleğiModel, Pop Şarkıcısı
Kilo57
Boyu173 cm
Sac rengi Kumral
Göz rengi koyu kahverengi
Güncelleme: 05/12/20

Benzer İçerikler

Comments (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir