Biyografi

Deniz Çakır kimdir – Boyu kilosu kaç, kaç yaşında, aslen nereli, sevgilisi kim?

Eşkiya Dünyaya hükümdar olmaz Dizisinin Meryem Çakırbeyli`si Deniz Çakır gerçekte kimdir? deniz çakır nereli, Deniz çakırın boyu kaç, deniz çakır kaç yaşında, deniz çakır evlimi, deniz çakır nereli, deniz çakır hangi burc gibi bir çok soruya aşağıda detaylı bir şekilde yer verilmiştir..

deniz çakır kaç yaşında, nereli
Deniz Çakır

DENİZ ÇAKIR KİMDİR?

Birçok projede yer alan, özellikle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan güzel oyuncu Deniz Çakır kimdir? Hangi dizilerde yer almıştır? Kaç yaşındadır? Nerelidir? gibi soruların cevapları bu yazıda.

Deniz Çakır Aslen Trabzonludur. Ancak, 31 Aralık 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ayrancı Süper Lisesinde okumuştur. Daha sonra Hacettepe Üniversitesini kazanarak Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü başarı ile tamamlamıştır.

Üniversite yıllarında Ankara Radyosu‘nda yayınlanmakta olan bir tiyatroda seslendirme yapmıştır. Üniversite bitince 2004 yılında İstanbul’a taşınarak hayatında büyük bir değişime giden yola çıkmıştır.

İlk televizyon ve sahne deneyimini yaşadığı dizi Kadın İsterse dizisi olmuştur. Bu dizide Hülya Avşar ve Cihan Ünal gibi usta oyuncularla birlikte rol almıştır.
Oyuncunun kariyerindeki en büyük yükselme 2006 yılında izleyicileri ile buluşan ve bir döneme damga vuran Yaprak Dökümü dizisi olmuştur. Bu dizideki Ferhunde karakteri hala binlerce kişinin hafızalarındadır.
Reşat Nuri Güntekin romanının canlandırıldığı bu dizide kimler yer almadı ki! Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Fahriye Evcen, Tolga Karel, Caner Kurtaran, Gökçe Bahadır gibi birçok oyuncu.

Bu projedeki başarısından sonra 2013 yılında izleyicilerinin karşısına çıkan Muhteşem Yüzyıl dizisi, ünlü oyuncunun kariyerindeki zirve olmuştur. Bu dizideki canlandırdığı Şah Sultan karekteri ile gönüllerde taht kurmuştur.
Daha sonraki Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi de rol aldığı önemli bir dizidir. Daha sonra Bütün Kadınların Kafası Karışıktır adlı tiyatroda da oynamış olan oyuncu artık ünlü oyuncu olarak isimlendirilmekte ve ekranlarının aranan yüzü olmaktadır.

2004 ile 2006 yılları arasındaki Kadın İsterse, 2006 ile 2010 yılları arasındaki Yaprak Dökümü, 2005 yılındaki İki Arada Aşk, 2006 yılındaki Evet Benim İşte Benim ve Avrupa Yakası, 2008 yılındaki Kung Fu Panda, Donkey Xote, The Simpsons, Iron Man, 2009 yılındaki Kako Si? ve 40 Sevda Hemşire, 2010 yılındaki Iron Man 2 , 2011 yılındaki Ya Sonra, Cam ve İffet, 2013 yılındaki Muhteşem Yüzyıl, 2014 yılındaki Yasak, 2015 yılındaki Konuşan Resimler ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizi, film ve seslendirmeler ünlü oyuncunun kariyerinde yer alan projelerdir.
Bekar olan güzel oyuncunun, Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde karı koca rolünü oynadıkları Oktay Kaynarca ile aşk yaşadığı bilinmektedir.

DENİZ ÇAKIR KİŞİSEL BİLGİLER

Tam AdıDeniz Çakır
Doğum Tarihi31 Aralık 1982
NereliOktay Kaynarca ( Söylenti )
Sevgilisi Oğlak
BurcuAnkara / Türkiye
BoyuKoyu Yeşil
KilosuKahverengi
Göz rengi62
Saç rengi175 cm
Güncelleme: 16/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir