Biyografi

Murat Yıldırım Kimdir? Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Dizi ve Sinama, sahnelerinin Yakışıklı oyuncuları arasında yer alan Murat Yıldırım oyunculuğunun yanı sıra özel hayatıylada merak konusu olan ünlülerden. Peki kimdir Murat Yıldırım? aslen nereli, boy kilo kaç, evli mi, sevgilisi kim? gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında yer almakta.

murat yıldırım nereli
Murat Yıldırım

MURAT YILDIRIM KİMDİR

Atv ekranlarında yayınlanan” kim milyoner olmak ister” programında Selçuk Yöntem’den sonra koltuğa oturan ve başarılı sunuculuğuyla kendinden söz ettiren Murat Yıldırım kimdir? 13 Nisan 1979 Konya doğumlu olan Murat Yıldırım 1999 yılında TRT ekranlarında yayınlanan ayrılsakta beraberiz isimli diziyle oyunculuk hayatına adım atmıştır. Öğretmen bir ailenin çocuğu olan Yıldırım lise eğitimini Konya’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a gelmiş ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden Mezun olmuştur.

murat yıldırım nereli

FIRTINA İLE ÇIKIŞI YAKALADI

            Üniversite yıllarında tiyatro topluluğuna katılan Yıldırım üç yıl amatör olarak tiyatro oyunculuğu yapmış bu topluluk sayesinde de televizyon oyunculuğuna adım atmıştır. Patron kim, ölümsüz aşk, hayat bilgisi, bütün çocuklarım, büyük yalan gibi dizilerde yer alan oyuncu bu sektördeki önemli ivmesini baş rollerini Burçin Terzioğlu ile paylaştığı 2006 yapımı Fırtına dizisi ile yakaladı.

 ASİ İLE GELEN POPÜLERLİK

            Fırtına dizisiyle dikkatleri üzerine çeken yıldırım aynı yıl altın portakal ödülüne aday olan Araf adlı sinema filminde oynadı. Yıldırım’ın popülerliğini arttıran ve ün kazandıran bir diğer dizi ise 2007-2009 yılları arasında yayınlanan ve baş rollerini Tuba Büyüküstün, Çetin Tekindor, Nur Sürer gibi isimlerle paylaştığı Asi dizisidir. Demir karakterini canlandıran Yıldırım ile Asi karakterine hayat veren Büyüküstün arasındaki aşkı anlatan diziyle sevenlerinin kalbinde taht kurmayı başardı.

 DİĞER OYUNCULUK ÇALIŞMALARI

            2009 yılında Beren Saat ile Baş rollerini paylaştığı Güz Sancısı isimli sinema filminde yer aldı. 2012 yılının sevilen yapımlarından olan Suskunlar adlı dizide baş rolleri Aslı Enver, Berk Hakman, Sarp Akkaya gibi isimlerle paylaştı. 2014 yılında Kırımlı adlı sinema filminde oynayan Yıldırım; 2015 yılında Ezgi Mola ile kocan kadar konuş adlı sinema filminde rol aldı. 2020 halen devam etmekte olan “Ramo” isimli dizide Ramo karakterini canlandırmakte.

MURAT YILDIRIM BOY, KİLO, YAŞ, KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı
Murat Yıldırım

Doğum Tarihi
13 Nisan 1979

2018 Yılına Göre Yaşı
39 Yaşında

Güneş Burcu
Koç

Sevgilisi/Eşi
Iman Elbani

Mesleği
Oyuncu

Doğum Yeri (Nereli)
Konya / Türkiye

Göz Rengi
Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Siyah

Kilosu
74

Boyu
1.82 m veya 182 cm

Güncelleme: 19/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir