Biyografi

Eda Ece Kimdir – Boyu kaç, Kilo kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim?

Eda Ece kimdir Boyu kilosu kaç, aslen nereli, sevgilisi kim, kaç yaşında, evlimi, hangi dizilerde oynadı gibi bütün sorularınıza yanıt aşağıda yer almaktadır..

Eda ece nereli, evli mi, boyu kaç, sevgilisi kim
Eda Ece

EDA ECE KİMDİR?

Son olarak 2015 yılında Show TV ekranlarında “İlişki Durumu: Karışık (Elif)” ismiyle yayınlanan dizide ve aynı yıl “Kocan Kadar Konuş” dizisinde izlediğimiz güzel oyuncu Eda ECE kimdir?

Güzel oyuncu, 20 Haziran 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Şişli Terakki Lisesi’ni bitirmiş, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü başarı ile bitirerek mezun olmuştur.
Tiyatro merakı olan ve ilkokuldan itibaren eğitim almaya başlayan Eda Ece, rol aldığı bir tiyatroda menajerlik yapan Tümay Özokur’un ilgisini çeker ve oyun teklifi almaya başlar.

Teklifleri değerlendirmeye başlayan Eda Ece, birçok dizide konuk oyuncu olarak oynamıştır. İzleyicilerin dikkatini ise, Pis Yedili dizisinde çekmeyi başarmıştır. Bu dizide Günçiçek (Cimbom) rolünü canlandırmıştır. Daha sonra ise “Beni Böyle Sev” isimli dizide izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. Bu dizide ise Zeyno karakteri ile beğeni toplamıştır.

Eda Ece’nin 3 kardeş olduğu, kendisinin en küçükleri olduğu ve kendisinden büyük 2 tane kız kardeşi olduğu bilinmektedir. Hem İngilizceyi hem de Almanca’yı iyi seviyede bilmektedir. Burcunu merak edenlere de hemen onun ikizler burcu olduğunu söyleyelim.

Ece’nin sinema filmi macerası ise 2015 yılında başlamıştır. Bu yıl hem dizi hem de film çezimlerine ağırlık veren güzel oyuncu, “Kocan Kadar Konuş” filminde rol almıştır. Hatırlayacağınız gibi bu dizinin başrolünde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım bulunmaktaydı. Eda Ece ise bu filmde Ceren karakterini canlandırmıştı.

Eda Ece, bu zamana kadar Beni Böyle Sev, Pis Yedili, Adını Feriha Koydum, Bez Bebek, Hayat Bilgisi, Aşkın Mucizeleri, Kocan Kadar Konuş, Kızım İçin, Mahpeyker Kösem Sultan dizi ve filmlerinde izleyicilerin karşısına çıkmıştır.
Eda Ece ile ilgili biraz da magazinsel haberlerden bahsedecek olursak, güzel oyuncunun sevgilisinin İngiltere’de yaşadığı, kendisinden yaklaşık 28 yaş büyük olan Necati Akpınar ile birlikte olduğu söylenmektedir.

Geçen yıl yoğun film çekimlerinden sonra, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ece, Londra’dan geldiğini, sevgilisi ile tatil yaptığını, çok iyi olduğunu, yoğun iş temposuna devam ettiğini söylemişti.
Eda Ece’nin daha çok film çekimlerine yöneldiği ve yakın zamanda da yeni bir filmde daha rol alacağı söylenmektedir.

EDA ECE KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı

Eda Ece Uzunalioğlu

Doğum Tarihi
20 Haziran 1990 (26 yaşında)

Sevgilisi
Ozan Osmanpaşaoğlu (Söylenti)

Güneş Burcu
İkizler

Göz Rengi
Yeşil

Saç Rengi
Açık Sarı

Kilosu
53

Boyu
1.67 m veya 167 cm

Güncelleme: 20/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir