Biyografi

Onur Tuna Kimdir – Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi Kim?

Yakışıklı Oyuncu  Onur Tuna Kimdir? aslen nereli, boyu kaç cm, kaç kilo, sevgilisi kim, Onur Tuna kaç yaşında hangi dizilerde oynadı? gibi bir çok sorunuza yanıt aşağıda yer almakta.

onur tuna nereli
Onur Tuna

ONUR TUNA KİMDİR

            Matematik öğretmeni bir baba ile memur bir annenin iki çocuğundan biri olarak 16 Temmuz 1988 tarihinde Çanakkale’de yaşama gözlerini açmıştır.Oyunculuk kariyerinin yanında bir çok meziyeti olan Onur Tuna kimdir sorusu sıkça sorulmaya başlanmıştır. Gitar çalan ve iki şarkısı olan sanatçı, ortaokul yıllarında lisanslı basketbol oyunculuğu da yapmıştır. Dikkat çekici görseli ile genç kızların büyük beğenisi toplayan Onur Tuna 1.95 boyundadır. Ailesi tarafından desteklenen bir kariyere sahip olmanın haklı gururunu yaşayan oyuncu, sık sık fikirlerine de başvuruyor.

 EĞİTİMİ          

9 Eylül Üniversitesi iktisat bölümü mezunu olan başarılı oyuncu, aynı zamanda sanat müziği ses eğitimini Ege üniversitesi konservatuvarında almıştır. Üniversite okuduğu yıllarda, eğitimine devam ederken profesyonel mankenlik yapmıştır. Eğitime çok önem veren başarılı oyuncu, Müjdat Gezen sanat merkezinde oyunculuk eğitimi de almıştır.

  KARİYERİ

            2011 yılında hayat devam ediyor adlı dizide rol almıştır. 2014 yılında, sinema deneyimini bi küçük eylül meselesi adlı filmde yaşamıştır. Yine 2014 yılında TRT’de ekrana gelen filinta adlı dizide rol almıştır. 2018 yılında ise Fox TV’de ekrana gelen yasak elma dizisi ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 2020 Yılında Fox Tv ekranlarında yayımlanan Mucize Doktor isimli dizide Ferman hoca karakterine hayat verdi.

Kariyer basamaklarını hızlı tırmanan oyuncular arasına girmeyi başaran Onur Tuna, dış görünüşü ile de izleyicileri kendine hayran bırakmaktadır. Masmavi gözleri, uzun boyu, yapılı vücudu ile taş bebek görüntüsüne sahip olan oyuncu geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Çocukluk yıllarından itibaren oyuncu olma hayalini gerçekleştiren Onur Tuna, tüm yeteneğini ve enerjisini kendini geliştirmeye ve daha iyi olmaya harcıyor. Uzun yıllara dayanan güzel bir arkadaş grubu ile mütevazı bir hayat yaşamayı tercih etmiştir. Dostluk ve arkadaşlığa çok önem veren oyuncunun neredeyse her gün görüştüğü güzel bir arkadaş grubu var.

ONUR TUNA KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı
Onur Tuna

Doğum Tarihi
16 Temmuz 1988 (30 yaşında)

Sevgilisi
Seda Güven (Söylenti)

Güneş Burcu
Yengeç

Doğum Yeri (Nereli)
Çanakkale / Türkiye

Göz Rengi
Mavi

Doğal Saç Rengi
Açık Kahverengi

Kilosu
83

Boyu
1.95 m veya 195 cm

Güncelleme: 20/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir