Biyografi

Sıla Kimdir – Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Besteci ve Şarkıcı Sıla Gençoğlu şu sıralar sevgilisi olan Ahmet Kural ile aralarında yaşanan olayda Ahmet Kural’ın kendisini darp ettiğini ileri sürerek dava açtı. Sıla’ya hayranlarının yanı sıra bir çok ünlü isimden destek mesajı geldi.

Sıla kimdir, aslen nereli, evli mi, sevgilisi kim
Sıla Kimdir

Şarkıcı Sıla, beraberlik yaşadığı Ahmet Kural’dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi oldu. Avukatıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gelen Sıla, Ahmet Kural’a karşı üç ay uzaklaştırma kararı aldırdı. Sıla ifadesinde ” Yerlerde sürüklendim, kafamı duvarlara vurdu.” dedi.

sıla ahmet kural  kavga dayak

SILA GENÇOĞLU KİMDİR? HAYATI

17 Haziran 1980 tarihinde Türkiye’nin Denizli ilinde dünyaya gelen ünlü şarkıcı Sıla‘nın tam ismi  Sıla gençoğlu dur. İlkokul öğrenimini doğduğu şehir olan Denizlide tamamladıktan sonra İzmirde yaşayan Anneannesinin yanına giderek  ortaokul ve lise öğrenimine Tevfik Fikret lisesinde başlar. Lise yıllarında Özel şan eğitimi alan Sıla ünivesite eğitimi için istanbul yolunu tutar. 1998 yılında yüksek öğrenimi için İstanbul’a geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde bir sene okudu, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’ne geçiş yaptı Yüksek öğrenimini Caz Vokal olarak yapmıştır.

Sıla ilk sahne deneyimini Afyon Caz Festivali’nde Neşet Ruacan, Nedim Ruacan ve Nezih Yeşilnil’den oluşan caz orkestrasında solist olarak yaşamıştır. Nukhet Ruacan’dan ses eğitimi aldığı dönemlerde müzisyen Efe bahadır ile tanıştı ve Büyük kulup, Moda deniz kulubü ve Galatasaraylılar lokali gibi istanbulun çeşitli mekanlarında Efe bahadır ile birlikte sahne almıştır.

2000 yılında Kenan Doğulu, ile tanışır ve birlikte çalışmaya başlarlar 7 yıl boyunca aralıksız  Kenan Doğulu’nun vokalistliğini yapar.

Sıla’nın zaman içinde yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer alırken, ilk solo albümü olan “SILA” nın oluşumuna zemin hazırladı. Geniş kitleler onun sesiyle ilk kez Sezen Aksu ile yaptıkları ve “Sıla” dizisinin şarkısı olan ortak besteleri “Sıla/Töre” sayesinde tanışmıştır. Sıla’nın hemen ardından ‘Yaban Gülü’ dizisinin jenerik müziğini yapmıştır.

Sıla, kendi adıyla aynı ismi taşıyan ilk solo albümünü, 2007 yılının sonlarında Sony BMG etiketiyle piyasaya sürdü.

Ayrıca Sıla’nın yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer (Yolun Açık Olsun/Vur kadehi Ustam), Kenan Doğulu (Demedi Deme/Boğaziçi), Emel Müftüoğlu (Eğlenilecek Kızlar, Evlenilecek Kızlar/Ağla) gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer almıştır.

SILA ALBÜMLERİ

2007 – Sıla
2009 – İmza
2010 – Konuşmadığımız Şeyler Var
2012 – Joker
2012 – Vaveyla
2014 – Yeni Ay
2016 – Mürekkep
2017 – Heybeden Şarkılar

SILA KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı

Sıla Gençoğlu

Doğum Tarihi
17 Haziran 1980 (38 yaşında)

Sevgilisi
.Ahmet Kural ( Eski )

Güneş Burcu
İkizler

Doğum Yeri (Nereli)
Denizli / Türkiye

Mesleği
Şarkıcı

Göz Rengi
Mavi

Doğal Saç Rengi
Koyu Kahverengi

Kilosu
59

Boyu
1.69 m veya 169 cm

Güncelleme: 20/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir