Biyografi

Simge Sağın Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Şarkıçı ve besteci Simge Sağın “Ben Bazen” isimli şarkıya çektiği klip ile Müzik listelerinde ilk 10 arasına girmeyi başardı. Simge hayranları internet üzerinden Simge Kimdir? Simge nereli, Kaç yaşında gibi aramalar yapmakta. Yazımızın devamında bütün detaylar yer almakta.

simge sağın nereli, evli mi, kaç yaşında, boyu kaç
Simge Sağın

ŞARKICI SİMGE SAĞIN KİMDİR? HAYATI

Simge Sağın 8 Ağustos 1981 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya geldi. Kendisi Gibi Müzisyen bir babanın kızı olan Simge, hayatının her alanında müzik ile iç içe oldu haliyle  bu durum onun müzisyen olmasına sebep oldu. Küçük yaşlarda Gitar çalıp besteler yazmaya başlayan Simge Sağın, 
İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden mezun olarak devam ettirdi. Okulda Alaattin Yavaşça, Selahaddin İçli gibi pek çok müzisyenle çalışma fırsatı elde etti.


Sağın ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Daha sonrasında Gülşen’e dört, Yaşar’a iki ve Serdar Ortaç’a iki sene sahnede vokalistlik yaptı. 2007 yılında başlayan başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen’in oynadığı Annem dizisi için Kıraç ile düet yaptı. “Annem” şarkısı 2010 yılında 818.316 dinlenmeyle dijital ortamda en çok dinlenen 20 şarkı arasına girerek 17. sırada yer almayı başardı.Simge ayrıca Süper FM’in jeneriği gibi pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasında katkıda bulundu.

Kral müzik başta olmak üzere bir çok müzik listesinde en çok dinlenen isimler arasında yer almayı başaran Simge Sağın 2018 yaz ayına Damga vuran “Ben Bazen” isimli çalışması ile Top 10 listesinde zirveyi zorlayan isimlerden olmuştur.

SİMGE SAĞIN KİŞİSEL BİLGİLER

Gerçek adı: Simge Sağın
Doğum Tarihi: 08/08/1981 (37 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.58
Kilo: 48
Burç: Aslan
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Devlet Konservatuvarı İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul/Şişli

Güncelleme: 20/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir