Biyografi

Dolunay Soysert Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim

Başarılı oyuncu Dolunay Soysert yer aldığı projelerde başarılı olması neticesinde  izleyiciler için merak konusu oldu. Merakları gidermek amaçlı Dolunay Soysert Kimdir? kaç yaşında nereli, evli mi gibi bir çok özel soruya yanıt  yazımızın devamında yer almaktadır.

dolunay soysert nereli, ifşa
Dolunay Soysert

DOLUNAY SOYSERT KİMDİR? HAYATI

Çerkez kökenli bir ailenin çocuğu olan Dolunay Soysert,  25 mart 1973 tarihinde Adana’da doğdu. Henüz küçük bir çocuk iken Babasının işi nedeniyle Ankaraya taşınmsk zorunda kalmışlardır. Müjdat Gezen Tiyatro okulu mezunu olan Dolunay Soysert, Orta ve lise eğitimini İstanbul Özel Moda Kolejinde bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü okumuştur.

Bir çok oyuncu gibi Dolunay Soysert‘te tiyatro kültüründen gelmektedir. 4 yıl istanbul şehir tiyatrolarında sahne aldıktan sonra “Cumhuriyet” isimli film’de Latife Hanım karakteri ile  izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Dolunay Soysert, “Sekizinci Saat”te “Yasemin”, “Kaygısızlar”da “Hostes”, Çılgın Bediş”te “Mihrace”, “Baskül Ailesi”nde “Arzum” karakterlerini canlandırarak başarılı bir performans sergilemiştir. Şu sıralar TRT1 ekranlarında yayımlanan”Elimi Bırakma” isimli dizide  Sumru karakterine hayat vermektedir.

2006 yılında kendisi gibi oyuncu olan Sinan Tuzcu ile dünya evine girmiştir  11 yıl evli kalan çift 2017 yılında sessiz sedasız ayrılmışlardır.

DOLUNAY SOYSERT KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı

Dolunay Soysert

Doğum Tarihi
25 Mart 1973 (Yaş 43)

Sevgilisi
Sinan Tuzcu (Ayrıldı)

Güneş Burcu
Koç

Doğum Yeri (Nereli)
Adana / Türkiye

Göz Rengi
Açık Kahverengi

Saç Rengi
Kızıl

Kilosu
52

Boyu
1.64 m veya 164 cm

Güncelleme: 21/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir