Biyografi

Keremcem Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Eylül adlı albümü ile müzik piyasasına başarılı bir girişi yapan ünlü müzisyen, aynı zamanda oyunculuğu ile de bilinmektedir. Seslendirme sanatçılığı da yapmış olan Keremcem, birçok müzik ödülü almış başarılı bir sanatçıdır. “Nerelere Gideyim” adlı şarkısıyla akıllara kazınan Kerem Cem kimdir?

keremcem nereli
Keremcem

Keremcem Kimdir

 Asıl adı Kerem Cem Dürük olan sanatçı, 28 Aralık 1977’de Milas’da doğmuştur. İlkokulu Milas Sakarya’da tamamlayan sanatçı, daha sonra İzmir Özel Fatih Koleji’ne devam etmiş ve 1995 yılında Muğla Turgutreis Lisesi’nden mezun olmuştur. Lise yıllarından itibaren gitar çalan Kerem Cem, ilk şarkısı Elimde Değil’i de liseyi bitirdikten hemen sonra tamamlamıştır.

 2003 yılında Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü başarıyla bitirmiş ve daha sonra Aykut Gürel ile çalışmaya başlamıştır. Müzik piyasasına ilk adımlarını bu yıllarda atan sanatçı, ilk albümü Eylül’ü 2005’te tamamlamıştır. Bu albümdeki parçalarıyla Altın Kelebek En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü kazanmıştır. Aynı yıl televizyon dünyasına da adım atmış ve Kerem ile Aslı, Aşk Oyunu ve Elif gibi dizilerle televizyon dünyasında da başarı yakalamıştır. Sanatçının ikinci albümü Maia da 2005 yılında sevenleriyle buluşmuştur.

 2006 yılında ünlü tiyatrocu Haldun Dormen’in yönettiği Broadway’den İstanbul’a adlı müzikalde yer alan Kerem Cem 3.albümünü de aynı yıl içerisinde tamamlamıştır. Hem müzik kariyerini hem de sahne kariyerini birlikte devam ettiren sanatçı, 2009 yılında 4.albümü Dokun’u çıkarmıştır. Kerem Cem bu albümün tanıtımı için Azerbaycan da dahil olmak üzere büyük bir turneye çıkmıştır. 2009 yılında vatani görevini tamamlamak için askere giden sanatçı, askerden sonra tekrar sahnelere dönmüştür.

Şu sıralar ATV ekranlarında Yayımlanan “Kimse Bilmez” isimli dizide Engin Hepileri, Özgü Kaya, Zehra Yılmaz, Burak Serdal Şanal gibi başarılı oyuncularla kameralar karşısına geçmekte bu dizide Ali Hoca karakterine hayat veren Kerem cem başarılı bir performans sergilemekte.

KEREM CEM KİŞİSEL BİLGİLER BOY, KİLO, YAŞ VS.

Adı Soyadı: Keremcem Dürük
Doğum Tarihi: 28 Aralık 1977
Nereli: Muğla
Burcu: Oğlak
Kilosu: 74
Boyu: 1.82
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur.
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Hayır. Seda Güven’den boşandı.
Eşi: Yok
instagram Hesabı: www.instagram.com/keremcem/
Twitter Hesabı: twitter.com/keremcemcomtr
Facebook Hesabı: www.facebook.com/keremcem

Güncelleme: 21/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir