Biyografi

Melike İpek Yalova Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında,Nereli, Sevgilisi kim?

melke ipekyalovalı nereli
Melike İpek Yalovalı

Güzel oyuncu Melike İpek Yalova  Kimdir? Aslen nerelidir, Kaç yaşında, Boyu kaç cm, kilosu kaç, evli mi, sevgilisi kim, hangi burc gibi bir çok soruya yanıt Melike İpek Yalova Hayatı konulu yazımızda bulunmakta..

MELİKE İPEK YALOVA KİMDİR HAYATI

Aslen Aydın’lı olan Melike İpek Yalova, 29 Mayıs 1984 yılında Ankara’nın elit semtlerinden olan Çankaya’da dünyaya gelmiş dizi oyuncusudur. İlk kez ekran karşısına geçişi Muhteşem Yüzyıl dizisi ile birlikte olmuştur. Bu dizide Kastilya prensesi İsabella rolüne hayat vermiştir. Genç oyuncunun tanınması ve şöhreti yakalaması ise Karadayı dizisi sayesinde olmuştur.

ATV ekranlarında yayınlanmış olan Karadayı dizisinde Çetin Tekindor, Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Döneminin reyting rekortmeni olan dizide, aşık olduğu adamı kaybetmemek için mücadele eden ve izleyicinin pekte sevmediği bir karakter olan Ayten Taştan karakterini canlandırmıştır. Bu dizide sergilediği başarılı oyunculuk ile birlikte Melike İpek Yalova‘nın da önü açılmıştır. Ülkemizin en iyi üniversitelerinden olan Bilkent Üniversitesinde eğitim almıştır. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olmasına karşın, kariyerini bu alanda değil oyuncluk alanında sürdürmek istemiştir. Muhteşem Yüzyıl dizisinin çekimleri sırasında ”Benim için en önemlisi oyunculuk mesleğini başarı ile sürdürmek” diyerek, bu sektörde uzun süre kalıcı olmak istediğini belirtmiştir.

Mezun olmasının ardından Avrupa’ya gitmiş ve dünyadaki en önemli üniversitelerden biri olan Roma La Sapienza’da Uluslararası Politika eğitimi almıştır. Türkan Şoray‘a benzerliği ile dikkat çeke güzel oyuncunun politik eğitimler almasının bir sebebi de babasıdır. Melike İpek Yalova eski devlet bakanlarından olan Doç. Dr. Yüksel Yalova’nın kızıdır. Babasının oyunculuk mesleği konusunda kendisine destek verdiğini ve politika mesleğini yapması konusunda kendisini zorlamadığını belirtmiştir. Güzelliğini neye borçlu olduğu hakkındaki sorulara, doğal bitkisel yağlar kullanmaya borçlu olduğunu söylemiştir. Kozmetik ve kimyasal ürünleri kesilikle satın almadığını ve önermediğini belirtmiştir. Oyunculuk konusunda herhangi bir eğitim almayan Melike İpek Yalova‘nın keşfedilmesi ise bir arkadaş daveti sırasında olmuştur. Davette bulunanlardan biri olan ünlü sinemacı Nermin Eroğlu, genç oyuncuyu beğenmiş ve oyunculuk teklifinde bulunmuştur. Bunun üzerine Muhtemeşem Yüzyıl dizisinde rol alan başarılı oyuncu, 1.56 boyunda ve 49 kilodur.

Ekranlarda kalıcı olmak istediğini belirten Melike İpek Yalova, şu an ise Kanal D ekranlarında yayınlanan İnsanlık Suçu adlı dizide Cevher karakterine hayat vermektedir.

MELİKE İPEK YALOVA KİŞİSEL BİLGİLER

Gerçek adı: Melike İpek Yalova
Doğum Tarihi: 29/04/1984 (34 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.57
Kilo: 49
Burç: Boğa
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Güncelleme: 21/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir