Biyografi

Neslihan Atagül Kimdir – Boyu kaç, k,losu kaç, Aslen nereli, Sevgilisi kim?

Neslihan Atagül kimdir, neslihan atagül nereli, neslihan atagül kaç yaşında, neslihan atagül hangi burc, neslihan atagülün sevgilisi kim, neslihan atagül boyu kilosu kaç gibi sorulara cevap aşağıda yer almaktadır..

neslihan Atagül nereli
Neslihan Atagül

NESLİHAN ATAGÜL KİMDİR?

Son yılların en çok konuşulan oyuncularından birisi olan Neslihan ATAGÜL, bugüne kadar çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır. Ünlü olduktan sonra da, 8 Temmuz 2016’da Kadir DOĞULU ile dünya evine girmiştir.

Çerkez bir babadan ve Beyaz Rus bir anneden 20 Ağustos 1992 senesinde dünyaya gelen Neslihan ATAGÜL, dizi ve film hayatına çok ilginç bir şekilde girmiştir. Daha 8 yaşında iken hedefine aldığı oyunculuk için, 13 yaşına geldiğinde ilk adımı atmıştır. Bir yerden bulduğu Neşe ERBERK’e ait Erberk Ajansı arayan ATAGÜL, davet edilmesi üzerine de annesi ile gidip kayıt olmuştur. Kayıt olduktan yaklaşık 1 ay sonra ilk reklam filminde rol almıştır.
Oyunculuk dünyasında kendisini zirveye taşıyan ise, 2006 yılında Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı “Deniz” karakteri olmuştur. Oyuncunun, uzun metrajlı ilk filmi ise Altın Koza Film Festivalinde “Umut Veren Genç Kadın Oyuncu” ödülünü aldığı ‘İlk Aşk’ dizisi olmuştur. Bu dizide, Vahide Gördüm, Çetin Tekindor ile birlikte oynamıştır.

18 Kasım 2011 tarihinde ATV kanalında seyircileri ile buluşan, Mahsun KIRMIZIGÜL’ün hem yönetmen hem de senarist olduğu “Hayat Devam Ediyor” isimli dizide rol almıştır. Bu dizinin en tanınan oyuncuları Fikret KUŞKAN, Menderes SAMANCILAR, Arif ERKİN GÜZELBEYOĞLU gibi ustalardır.

2012 yılında Yeşim USTAOĞLU’nun hem yazdığı hem de yönettiği “Araf” filminde, başrol oynayan Neslihan ATAGÜL performansıyla bir kere daha dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Bu dizinin en tanınan oyuncuları Özcan DENİZ, Nihal YALÇIN ve Barış HACIHAN gibi ustalardır.
2013 yılında Peyami SAFA’ya ait bir romanın diziye uyarlanmasını sağlayan Sadullah ÇELEN’in yönetmeni olduğu “Fatih-Harbiye” adlı televizyon dizisinde, yine başrolde oynamıştır.

2015 yılında Levent KAZAK tarafından yazılmış, Abdullah OĞUZ tarafından yönetilmiş olan “Senden Bana Kalan” adlı sinema filminde rol almıştır. Bu dizide rol alan en ünlü oyuncular, ‘ın yazdığı, yönetmenliğini Ekin KOÇ, Zeynep KANKONDE, Wilma ELLES gibi oyunculardır.

Ekim 2015’de Star TV’de izleyicileri ile buluşan Hilal SARAL tarafından yönetilen, “Kara Sevda” isimli dizide de Burak ÖZÇİVİT ile birlikte rol almıştır. Yine bu dizide Zerrin TEKİNDOR, Melisa Aslı PAMUK, Kaan URGANCIOĞLU, Burak SERGEN ve Kürşat ALNIAÇIK da rol almışlardır.

NESLİAN ATAGÜL KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı
Neslihan Atagül

Doğum Tarihi
20 Ağustos 1992

2017 Yılına Göre Yaşı
25 Yaşında

Burcu
Aslan

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Sevgilisi
Kadir Doğulu

Göz Rengi
Yeşil

Doğal Saç Rengi
Koyu Kumral

Kilosu
52

Boyu
169 cm

Güncelleme: 21/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir