Biyografi

Nurgül Yeşilçay Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Nurgül Yeşilçay  aslen nerelidir? Boyu kaç, kilosu kaç, evli mi, sevgilisi kim, kaç yaşında gibi bir çok soruya yanıt Nurgül Yeşilçay kimdir? konulu yazımızda yer almaktadır.

nurgül yeşilçay kaç yaşında, nereli
Nurgül Yeşilçay

NURGÜL YEŞİLÇAY KİMDİR? HAYATI

Nurgül Yeşilçay, 26 Mart 1976 yılında Ege ‘nin en büyük şehri olan İzmir’de dünyaya gelmiş sinema ve dizi oyuncusudur. Nurgül Yeşilçay, aslında İzmir’de dünyaya gelmiştir ama resmi kimliğinde Afyon doğumlu olarak gözükmektedir. İlkokulu ve ortaokulu İzmir’de tamamlayan ünlü isim, lise eğitimini de İzmir’de almıştır. Nurgül Yeşilçay hakkında ilginç bir bilgi vermek gerekirse, lise hayatı döneminde bir dönem izcilik yaptığını söyleyebiliriz. Doğayla iç içe olmaktan hoşlanan oyuncu, izcilik sayesinde de doğayla daha çok vakit geçirme imkanı bulmuştur. Uzun yıllar İzmir’de yaşadıktan sonra 2001 yılında Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesi’nin tiyatro bölümünden mezun olarak mesleğe adım atmıştır. Henüz üniversitede eğitim görürken aynı zamanda da Şener Şen ve Türkan Şoray gibi Türk Sineması’nın ve Yeşilçam ‘ın ünlü isimlerinin de yer aldığı İkinci Bahar adlı dizide rol almıştır. O dönem ATV ekranlarında yayınlanan ve yüksek bir reytinge sahip olan İkinci Bahar dizisi, Nurgül Yeşilçay’ın da izleyici tarafından tanınmasını sağlamıştır.

Ünlü oyuncu asıl çıkışını ise Özcan Deniz ile birlikte başrollerini paylaştığı ve ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Nevşehir’de çekimleri yapılan Asmalı Konak adlı diziyle yakalamıştır. 2002 yılında oynadığı Asmalı Konak dizisinin yanı sıra aynı yıl içinde şarkıcı Teoman ile birlikte Mumya Firarda adlı bir filmde de rol almıştır. 2003 yılında ise Asmalı Konak adlı tv dizisinin devamı niteliğindeki Asmalı Konak Hayat adlı filmde, diziden de başrol arkadaşı olan Özcan deniz ile birlikte beyaz perde’de izleyicinin karşısına çıkmıştır. 2004 yılında da aktif olarak sinema oyunculuğuna devam eden Nurgün Yeşilçay, Antal İstanbul adlı filmde rol almıştır. Bu filmde Saliha karakterini canladırırken 2005 yılında da tekrardan TV ‘ye dönmüştür. Kenan Işık ve Berna Laçin’in rol aldığı Belalı Baldız adlı dizide başrol oynamıştır. Nurgül Yeşilçay oyunculuğuyla birçok ödül kazanan isimlerden biridir. Ünlü isim, 12. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Eğreti Gelin rolüyle en iyi kadın oyuncu ödülünü kucaklamıştır. Aynı zamanda Aşk gibi ve Sen Olmasaydın isimli tiyatro oyunlarında rol almıştır.

NURGÜL YEŞİLÇAY KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı
Nurgül Yeşilçay

Doğum Tarihi
26 Mart 1976

2018 Yılına Göre Yaşı
42 Yaşında

Güneş Burcu
Koç

Doğum Yeri (Nereli)
Afyon, Türkiye

Sevgilisi
Necati Kocabay

Doğal Saç Rengi
Saçlarının doğal rengi Koyu kahve fakat çoğu zaman siyaha boyatıyor.

Göz Rengi
Yeşil

Vücut Ölçüleri
87.5-63.5-84 cm

Boyu
1.63 m veya 163 cm

Kilosu
52 kg

NURGÜL YEŞİLÇAY`IN ESKİ EŞİ VE ÇOÇUKLARI

Cem Özer (2004-2010) Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısıyla yaklaşık altı yıl evli kaldı. Çiftin bu evlilikten Cemre ve Nejat adında iki çocuğu oldu.

Güncelleme: 21/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir