Biyografi

Buğra Gülsoy Kimdir – Boyu kilosu kaç, kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim?

Buğra Gülsoy kimdir? buğra gülsoy kaç yaşında, buğra gülsoy boyu kaç cm, buğra gülsoy kaç kilo, buğra gülsoyun sevgilisi kim? gibi bütün sorularınıza yanıt burada..

buğra gürsoy nereli
Buğra Gürsoy

BUĞRA GÜLSOY KİMDİR?

13 yaşından itibaren sahnelerde yer almaya başlayan ünlü oyuncu Buğra Gülsoy kimdir? Hangi dizilerde yer almıştır?

Buğra Gülsoy Ankaralıdır. 22 Şubat 1982 yılında doğmuş, ilkokul, ortaokul ve Lise çağlarını da Ankara’da geçirmiştir. Üniversite yıllarını ise Doğu Akdeniz Üniversitesinde geçirmiştir. 2004 yılında Mimarlık bölümünü tamamlamıştır. Kıbrıs’ta devlet tiyatrosunda birçok oyunda rol alan ünlü oyuncu, aynı zamanda da kısa filmlerde yönetmenlik yapmıştır.
Trio, Alt Üst, Heterotopya, İnsan Üçleme, Nar Yarası, Mutlu Sondur gibi kısa filmler yönetmen olarak çekimlerini yaptığı filmlerdir. Buğra Gülsoy aynı zamanda da Kıbrıs Film Derneği kurucusudur.

Oyuncunun ilk başrol deneyimini yaşadığı dizi Hepimiz Biriz dizisi olmuştur. Bildiğiniz gibi bu dizi 2008 yılında yayınlanmış ve Buğra Gülsoy bu dizide Nazım karakterini canlandırmıştır.
Yakışıklı oyuncunun rol aldığı başka bir dizi de bir dönem oldukça gündemde olan ve Mahsun Kırmızıgül yönetmenliğinde çekilen Güneşi Gördüm filmi olmuştur. Hatırlayacağınız üzere, Buğra Gülsoy bu filmde Berat karakterini canlandırmıştır. Bu film aynı zamanda oyuncunun ilk sinema filmi tecrübesi olmuştur.

Oyuncunun dizi serüveni Unutulmaz isimli dizide de devam etmiş ve oyuncu bu dizide de Tolga karakterini başarı ile canlandırmıştır.
Gölgeler ve Suretler isimli filmde de yer alan Ahmet isimli genci canlandıran Buğra Gülsoy’un kariyerinde bu film önemli bir yere sahiptir. Bunun nedeni ise bu filmin ilk gösteriminin 2010 yılında 2010 Altın Portakal Film Festivali’nde yapılmasıdır.

Yine bir döneme damgasını vuran Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisi de oyuncunun yer aldığı projelerdendir. Vural karakteri ile izleyicilerinin karşısına çıkan oyuncu bu dönemde de çokça konuşulmuştur.

Bir başka dizi Kuzey Güney dizisinde ise ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile başrol oynamıştır. Bu dizide ise Güney Tekinoğlu karakterini canlandırmıştır.
Mete karakterini canlandırdığı Eski Hikaye dizisi ile Aşk Yeniden dizileri başrollerde yer aldığı dizilerdir.
Halen İstanbul’da ikamet eden yakışıklı oyuncu, 2011 yılında kendisi gibi dizi ve filmlerde rol alan Burcu Kara ile evlenmiş, çok kısa süren bu evlilik 2012 yılında ayrılığa dönüşmüştür.

BUĞRA GÜLSOY KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı

Behiç Buğra Gülsoy

Doğum Tarihi
22 Şubat 1982

Güneş Burcu
Balık

Sevgilisi
Nilüfer Gürbüz

Mesleği
Oyuncu

Doğum Yeri (Nereli)
Ankara / Türkiye

Göz Rengi
Ela

Doğal Saç Rengi
Siyah

Kilosu
71

Boyu
1.75 m veya 175 cm

Güncelleme: 22/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir