Biyografi

Ezgi Mola Kimdir – Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi kim Boyu Kilosu kaç?

Tv ekranlarının en renkli bayan simalarından biri olan ezgi mola kimdir nerelidir sevgilisi varmı kaç yaşında boyu kaç öğrenim durumu kısacası Ezgi mola`ya dair herşey burada..

ezgi mola kimdir aslen nereli, evli mi sevgilisi kim
Ezgi Mola

EZGİ MOLA KİMDİR

29 mart 1983 istanbul doğumlu olan Ezgi Mola öğrenimini istanbulda tamamlamıştır. Mediha Tansel ilkokulunda öğrenim hayatına başlayan Sempatik oyuncu Kadir Rezan Has`ta ortaokul ve lise tahsilini Tamamladıktan sonra Akedemi istanbula kayit olduktan sonra oyunculuk dersleri almaya başlamıştır.Müjdat gezen Sanat Merkezinde oyunculuk derslerine devam eden oyuncu o yıllarda en başarılı öğrencilerden olmayı başarmıştır. Televizyon ekranlarında ilk deneyimi Karete Can isimli dizide yaşayan oyuncu 2 yıl Tiyatro eğitimi aldıktan sonra Çürük elma isimli tiyatro oyununda sahne aldı. Sanatçı Koç burcudur. 58 kilogram ve 163 boyunda olan Ezgi Mola, Kahverengi gözlü ve siyah saçlıdır.

2005 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi Atölyesine katılan Ezgi Mola, yine bu yılda Hırsız Polis dizisinde oynamaya başlamıştır. 2006 yılında ise sanatçının Hayatımın Kadınısın adındaki filmde oynadığı bilinmektedir. Bu filmde Türkan Şoray ile beraber oynamıştır. Bu film ile de En İyi Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülünün sahibi olmayı başarmıştır. 2008 yılında da Kolay Gelsin adlı denemede rol almıştır. Bununla beraber sanatçının Patos reklamı ve Defacto reklamında rol aldığı bilinmektedir.

EZGİ MOLA Kişisel bilgiler

Adı Soyadı: Ezgi Mola
Doğum Tarihi: 29 Mart 1983
Nereli: İstanbul
Burcu: Koç
Kilosu: 58
Boyu: 1.63
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Müjdat Gezen Sanat Merkezi
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Değil
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/ezomola
Twitter Hesabı: twitter.com/ezgimola
Facebook Hesabı: www.facebook.com/ezgimolaofficial

Güncelleme: 22/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir