Biyografi

Gökçe Akyıldız kimdir – Boyu kaç, kaç yaşında, aslen nereli?

Gökçe akyıldız nereli, gökçe akyıldızın boyu kaç, gökçe akyıldız sevgilisi kim, gökçe akyıldız kaç yaşında, gökçe akyıldız sosyal medya hesapları varmı? gibi bir çok sorunuza yanıt aşağıda yer almakta..

Gökçe Akyıldız kimdir aslen nereli
Gökçe Akyıldız

GÖKÇE AKYILDIZ KİMDİR?

Özellikle bu diziden sonra çok sayıda kişi tarafından kimliği araştırılan Gökçe Akyıldız aslen Sinop’ludur. 30 Ekim 1992 onun bu ilde dünyaya geldiği tarihtir. 4 kardeştir ve kendisi 3. Çocuktur. 1 abisi ve 1 ablası bulunan oyuncunun kız kardeşi de oyunculuk yapmaktadır. Hatta, bir dönem TRT ekranlarında yer alan Çınaraltı dizisinde kardeşi ile birlikte rol almışlardır.

3 yaşından beri İstanbul’da yaşayan Gökçe Akyıldız, Lise öğrenimini Sultan Gazi’de tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesinde öğrenimine devam etmiştir. Tiyatro bölümü okuduğu bu üniversitedeki öğrenimi devam etmektedir.

Oyunculuk hayatı çok küçük yaşlarda başlamıştır. Daha 10 yaşındayken yani 2002 yılında, Bir Tutam Baharat filminde rol almıştır. Bu dizideki rolü Saime karakterini canlandırmak olmuştur. Böylece ilk deneyimini yaşayan Gökçe Akyıldız, bir döneme damgasını vuran Büyük Buluşma, Sırlar Dünyası ve Beşinci Boyut projelerinde oyunculuk yapmıştır.

Bu dizilerde yeterince tecrübe kazanan Gökçe Akyıldız, 2005 yılında Zeynep dizisinde oynayarak, başarılı oyunculuğuna devam etmiştir.
Rol verildiği Ezo Gelin, Parmaklıklar Ardında, Gazi, Kollama dizileri 2006 yılında Gökçe Akyıldız’ın başarı ile yer aldığı projelerdir.
Tüm bu dizilerdeki tecrübelerine Bizim Okul ve Kötü Yol dizilerinde de devam eden Gökçe Akyıldız, tüm bu tecrübelerini ise en iyi şekilde Hayat Devam Ediyor dizisi olmuştur.

Bu dizi ile kariyerinde önemli bir çıkış yapan Akyıldız, ünlü olma yolunda çok daha önemli adımlar atmaya başlamıştır. Bunlardan birisi de Fatih Harbiye dizisidir. 2013 yılında izleyicileri ile buluşan bu dizide, Aslı karakterini canlandırmıştır.

2017 yılında halen devam eden Kırgın Çiçekler dizisi ise Gökçe Akyıldız’ın zirveyi yakaladığı dizi olmuştur. Ünlü oyuncu, bu dizide canlandırdığı Songül karakteri ile izleyicilerinin karşısında olmaya devam etmektedir.
Uzun süredir aşk yaşadıkları Mustafa Özyurt ile 2017 yılı Temmuz ayında evlenmişlerdir. 25 yaşındaki ünlü oyuncunun şuan 4 aylık hamile olduğu kulislerde konuşulmaktadır.

GÖKÇE AKYILDIZ KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı: Gökçe Akyıldız
Kilo: 50kg
Saç Rengi: Siyah
Göz Rengi: Ela
Burcu: Akrep

Boyu: 1.64cm

OYNADIĞI DİZİLER

Kırgın Çiçekler, Songül Karakteri 2015-2016
Fatih Harbiye, Aslı Karakteri 2013
Kötü Yol, Canan Karakteri 2012
Hayat Devam Ediyor, Zozan Fırat Karakteri 2011-2012
Kollama, Nurbanu Karakteri 2008-2009-2010
Gazi, Berçem Karakteri 2008
Parmaklıklar Ardında, Birsen Mutlu Karakteri 2007
Ezo Gelin, Tekgül Karakteri 2006
Zeynep, Tülin Karakteri 2005
Beşinci Boyut, Başak Karakteri 2005
Büyük Buluşma, Selcan Karakteri 2004-2005-2006
Çınaraltı, Gökçe Karakteri 2003
Büyümüş De Küçülmüş, Gizem Karakteri 2003
Sırlar Dünyası /Sır Kapısı 2002 Televizyon Dizisi

SOSYAL MEDYA HESAPLARI:

Twitter : Akyldz_Gokce
Instagram: Akyldzgkce

Güncelleme: 22/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir