Biyografi

Tarkan Tevetoğlu Kimdir – Boyu kilosu kaç, kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim?

Mega Star Tarkan Kimdir? Aslen nereli, boyu kilosu kaç, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim? Tarkan’nın eşi kim, kaç coçuğu var gibi bütün sorularınıza yanıt yazımızın devamında..

tarkan kimdir tarkan nereli, tarkan kaç yaşında
Tarkan Kimdir

TARKAN BİYOGRAFİ

Aslen Rizeli olan Tarkan Tevetoğlu 6 çocuklu bir ailenin 5.çocuğu olarak 17 Ekim 1972’de Almanya’da dünyaya geldi. İlköğretimini tamamladıktan sonra 1986 yılında 15 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye dönen Tarkan eğitim hayatına Karamürsel lisesinde devam etti. 13 yaşında Klasik Türk Müziği eğitimi almaya başlayan Tarkan, müzik eğitimi için 1990-1992 yılları arasında İstanbul’a giderek Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitimine devam etti. Profesyonel müzik hayatına 1992’de İstanbul Plak ile yaptığı anlaşmanın ardından “Yine Sensiz”adlı albümüyle giriş yapmıştır.

Albümün çıkış parçası olan “Kıl Oldum Abi” parçasıyla büyük bir çıkış yaşadı. 1994 yılında üniversite eğitimini tamamlamak için New York’ta Baruch college’inde İngilizce bölümünde 2 yıllık üniversite eğitimi aldı. Üniversite eğitimini Amerika’da tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Tarkan 1994 yılında Aacayipsin adlı albümünü çıkardı. BU albümde Sezen Aksu ile çalışan Tarkan’ın albümü 2 milyondan fazla sattı. Türkiye ve Avrupa ‘da birçok konser veren Tarkan Türk Pop Müziğinin önemli isimlerinden biri haline gelmişti.Aynı sene çıkarttığı “Şıkıdım”adlı single çalışması ile Türkiye’de ve uluslararası birçok müzik piyasasında büyük yankı uyandırdı ve müzik listelerinin başında yer aldı.


1995’te dönemin başarılı menajerlerinden Ahmet San ile sözleşme imzaladı. 1994-1997 yılları arasında Hollanda,Almanya,İngiltere ve İsviçre’de Avrupa turnesine çoktı.1997 yılının Temmuz ayında satış rekorları kıran “Ölürüm Sana”adlı albümünü çıkarttı. Albüm 2,5 milyon satarak rekor kırdı. Albümde yer alan “Şımarık”adlı Sezen Aksu şarkısıyla büyük başarı elde etti. Şarkının tüm dünyada tanınmasıyla bazı yabancı sanatçılar tarafından kendi dillerince uyarlandı. 2001 yılında “Karma”adlı albümünü yayınladı. Aynı yıl çıkardığı “Kuzu Kuzu “ VE “Hüp”adlı çalışmalarıyla büyük beğeni toplayan Tarkan, 2003 yılında Nazan Öncel ile çalıştığı “Dudu “adlı albümünü çıkardı. Pepsi,OPET,Turkcell gibi büyük markaların reklamlarında yer alan Tarkan 2005 yılında “Bounce”adlı single çalışmasının ardından, ilk İngilizce albümü olan “Come CLoser” sevenleriyle buluşturdu. Bu albümden sonra müziğe kısa bir ara veren Tarkan 2007 yılında farklı bir tarz denediği “Metamorfoz”adlı albümüyle sevenleriyle kavuştu. Bu albümdeki tarzı da birçok hayranı tarafından beğenildi.Her zaman sıradışı tarzıyla gençleri etkilemeyi başaran Tarkan, farklı saç imajları ve giyim tarzıyla dikkat çekmeyi başardı. 2016 yılında seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserleri ile büyük beğeni toplayan “Ahde Vefa”albümünü çıkardı. 2016 yılında eşi Pınar Dilek ile dünya evine giren Tarkan evliliğini mutlu bir şekilde sürdürmektedir.

tarkanın eşi , tarkanın sevgilisi pınar dilpek
Pınar Dilpek – Tarkan

Tarkan kişisel bilgiler

Tam AdıTarkan Tevetoğlu
Doğum Tarihi17 Ekim 1972
NereliAlzey / Almanya
Sevgilisi/EşiPınar Dilek
Boyu169 cm
Kilosu67
Göz RengiYeşil
Saç RengiSiyah
MesleğiPop Şarkıcısı
Güncelleme: 22/12/20

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir