Moda

2021 Bahar ayında moda kıyafetler

Moda her sene olduğu gibi bu yılda; Paris, Milano, Londra, Newyork gibi moda merkezlerinde çoktan şekillendi ve çizgilerini buldu. Peki bu bahar ne moda, ne out öğrenmek istiyorsanız bu içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

2021 ilkbahar yaz trendleri
2021 Bahar ayı trendleri

2021 Bahar ayında moda giysiler


Öncelikle konuya renkler ile başlamak istiyoruz. Kış aylarından beri cadde, sokaklar ve davetlerin kırmızının yanı sıra ultravioletle çalkalandığını biliyoruz. Yani bu yıl baştan aşağı kırmızı giyinmek çok trend. Yine lavanta rengi olarak da bilinen ultraviyolet de aynı şekilde . Bu da demek oluyor ki bahar aylarında lavanta rengi ve kırmızı renkli kıyafetlerden bol bol yaralanabilirsiniz. Ama bu demek değil ki diğer renklerden kullanamayacaksınız. Yine bu bahar ön plana çıkan diğer renkler; butterum – ten rengi, sarılar, yeşil tonları, maviler, pembe – fuşyalar, turuncular olarak sayıılabilr. Üstelik de bu renkleri neon olan en patlaklar tonlardan seçmelisiniz çünkü moda bu yıl aynen böyle şekillenmiş.

Bahar ayında moda takım elbiseler

2021 takım elbise modası
Takım Elbise modelleri


Yine bu yıl erkekler kadar bayanlarda da takım elbiselerin moda olduğunu bilmeyen kalmadı. Ama bahar aylarında takım elbise modelleri elbette daha akışkan dokularda ve ince kumaşlarda tasarlanmış haliyle çıkıyor karşımıza. Takımlarda ise ekose yine ön planda. Yani ince keten ya da pamuklu hava aldıran dokulardaki ekose takım elbiseler, nude tonlarında , pudra renklerde ya da canlı tonlardaki bahara uyumlu renleriyle mağaza reyonlarında olacak.


2021 bahar ayında moda olan bir diğer unsursa çizgili kıyafetler… Enine değil aşağı doğru inen çizgili bluzler, pantolonlar, bluzler, gömlekler ya da elbiseler bu bahar çok ama çok trend.


Yine püsküllü öğelerde bu sezon ön planda. Püskül son bir kaç sezondur çok sevilerek kulanılan detaylardan ve bu yılda da var. Püsküllü yelekler, ceketler, paçalar, püsküllü ayakkabılar, çanta ya da botlardan yararlanabilirsiniz.

bahar ayında moda Aksesuarlar


Aksesuarlar konusunda geçen seneler XL büyük çantaların trend olduğunu hepiniz anımsayacaksınız. Bu yıl tam tersimne bir geri dönüş var ve mini minnacık XS çantalar çok trend. Belki içine çok şey dolduramazsınız ama telefonunuz ve küçük bir cüzdan için yeterli olacaktır bu mini çantalar.
Dantelli tüylü kıyafetler de unutulmamış. Abiye kıyafetlerin yakalarında, omuz kısımlarında, günlük kıyafetlerin ya da bluzlerin yakalrında bol bol dantel görürseniz sakın şaşırmayın. Kısacası bu aralar romantik dantek dokusunua büyük bir dönüş yaşanacak.


Bilenler bilir ki bu sezon başında moda tasarımcıları baştan ağağı aynı renk kot pantolon ya da ceket giymenin çok trend olacağını belirtmişti. Bahar ayında moda ise baştan aşağı beyaz kot kullanımı trend olacak. Yani beyaz jean pantolonunuzu ve beyaz jean montunuzu hazır edin. Aynı zamanda 2021 bahar aylarında baskılı, yamalı ya da işlemleri kot pantolonların da çok trend olduğunu söylemeliyiz. Çıkartmalı, yamalı, dantel detaylı ya da işlemeli kotlardan mutlaka almalısınız diyoruz.


Tüm bunlara ek olarak çiçeksiz bir bahar olamaz diyoruz. Son senelerde bayanlar tarafından çok sevilen çiçekli uzun ya da kısa elbiselerse yine çok moda olacak.

Güncelleme: 09/02/21

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir