Tabir

Rüyada Cinsel ilişkiye girdiğini görmek

Rüyada cinsel ilişkide bulunduğunu görmek, bireyin, din ve dünyalık olarak istediği şeye kavuşmasına; lezzete, çıkara, hafiflemeye ve iç huzuruna ermeye işarettir.

rüyada cinsel ilişki

Rüyada kendi eşiyle cinsel münasebette bulunduğunu görmek, eşinden heves ettiği şeye nail olmaya, eşinin de kendinnden umduğu şeye kavuşmasına yorumlanır.

Bir delikanlı ile bu işi yapmak ebedi bir meşakkate uğramaya, Çirkin ve daha önceki giysili bir bayanla türü münasebette bulunmak şerre, mütesetter ve iyi giyimlir bir bayanla bu işi yapmak hayra; Erkek kardeşiyle bu işi yapmak, onun tarafından aşağılanıp horlanmaya, Yoksul kimsenin oğluyla türü münasebette bulunması, onu ilim tahsili için öğretmene mektebe yollamasına; zengin ise oğluna mülk ve dünyalık vazgeçmesine, Kendiliğindene türü münasebette bulunduğunu görmek kimseye himmet etmemeye, iyiliğini bekleyenlerden bunu esirgeyerek pintilik etmeye; bunu yapan kimse muhtaç ise hasta olmasına yahut nikah düşmeyen bir yakınına yanaşmasına deyim edilir.

Rüyada Bir kadının başka bir bayanla cinsel ilişki kurduğunu görmesi, onun gizemlerine vakıf olmaya, şayet bu bayanı tanımıyorsa, boş ve anlamsız bir işle meşgul olmasına; Arka taraftan bu fiili işlemek olmayacak şeyi heves etmeye ve bu yolda mülkünü tüketmesene, Kadının can vermiş erkekle, erkeğin de can vermiş bir dişi ile ilişkide bulunduğunu yahut ölünün kendisiyle münasebette bulunduğunu görmek ölüm edip o ölünün bulunduğu kabirliğe defnedilmeye delalet eder. Daha geniş yorum için Bakınız; Sevişmek, Livata, Zina.

Rüyada cinsel münasebet görmek yardimla yorumlanir. Rüyada bir kadinla sevismek çok büyük bir mevkie çikmis bir kisiden büyük bir yardim görecegine; tanimadigi bir kadinla sevismek ve cima etmek hükümet tarafindan bir yardim görecegine, bir düsmanla türü münasebette bulunmak ona karsi üstünlüge ve galibiyete isarettir.

Her hangi bir hayvanla zina ettigini görmek, hayir için basladigi bir isi tamamlayamayacagina delalet eder.

îbni Kesir e göre: rüyada birlesme görmek hayra ve neşeye delalet eder. Nikah geçmeyen biriyle birlesmek mesru olmayan ço cuga, düsmaninin kendisi ile birlestigini görmek, ona üstün gelecegine delalet eder.

Cafer i Sadik RA a göre: rüyasinda bir kimse ile birlesip üzerine gusül etmesi gerektigini görmek rüyasinin deyimi, eger düşte tatmin olmussa, batildir. Zira bu rüya seytanidir. Zina rüyasi hiyanete delalet eder. Komsusunun karisi ile birlesme yaptigini görmekte hayir yoktur.

Bir baska Rivayete görede: Rüyada cinsel münasebette bulunmak büyük bir rütbeye isaret eder.

Rüyada görülen cinsel münasebette meni görülse ve uyandiginda üzerine guslün farz oldugunu görse, bu düş batil bir düş oldugundan deyim edilmez.

Düşmani ile cinsel münasebette bulundugunu gören kimse, düşmanına galip gelir.

Dostlarının birisiyle türü münasebette bulundugunu gören kimse, on lara iyilik eder.

Tanimadigi bir adamla türü münasebette bulundugunu gören kimse, malca israf eder. Münasebette bulunmak borcu ödemeye, yeis ve efkârlı kimsenin, yeis ve efkârdan kurtulmasina isarettir.

Rüyada cinsel ilişki de bulunmak istedigi bir kadinin erkek oldugunu gören kimse, memur olmak istiyorsa, olamaz ve ümit ettigi sey de bedene gelmez.

Rüyada ufak bir kızla cima ettigini gören kimse, bakire bir kizla evlenir.

Bazi deyimciler de demislerdir ki düşte bir çocukla türü münasebet yaptigini gören kimseye, bir musibet ve bela erisir.

Bir delikanli ile türü münasebette bulundugunu gören kimseye, nihayeti olmayan bir mesakkat isabet eder. Bir kimse düşte kadinla türü münasebette bulundugunu görse ve o kadin da örtülü olsa, hayra isarettir.

Bir beşerin rüyada tanimadigi bir kadinla türü münasebette bulunmasi, o kadinin görünüsünce o insana anz olacak islere ve o nisbette isinin tamamlanmasina isarettir.

Eger o kimse zengin ise, çocuk için birtakim seyler bagislamasina ve malik oldugu seyleri ona vasiyet edip ve buna dair de vasiyetname yazmasina isarettir.

Rüyada cinsel ilişkide bulunmak, yolculuk, harp, yapma gitmek, sefere çikmak, savasmak ve beşerin din ve dünyaca istedigi seyden muradina kavusmasina isarettir.

Rüyada eşi ile cinsi münasebet yaptigini gören kimse, hanımından umdugu seye veya hanımı kendisinden ümit ettigi seye isarettir. Zina eden bir kadınla cinsel münasebette bulundugunu gören kimseye, haram bir mülk isabet eder.

Cennet hurilerinin birisiyle cima ettigini gören kimse, o kadinin güzelligi nisbetinde dini emirleri yerine getirir.

Cennet hurilerinin birisiyle cima ettigini gören kimse, neşe ve ferahlikla dini bahislerden hayirli bir sey duyar.

Bir kadin rüyada baska bir kadinla cinsel münasebette bulundugunu görse, o kadinin münasebette bulundugu kadinin sirrina muttali olmasina, fikir ve hareketlerinde bulundugu kadini tanimiyorsa, bos bir isle ugrasmasina isarettir.

Evli bir kadin, rüyada baska bir kadinla cinsel münasebette bulundugunu görse, kocasindan aynlacagina isarettir. Bir kimse düşte bir ölüyle münasebette bulundugunu veya ölünün kendisiyle türü münasebette bulundugunu görse, o kimsenin ölecegine isarettir.

Bir kimse rüyada cinsiyet organi ile kendiliğinden cinsel münasebet yaptigini görse, o kimsenin himmet etmemesine ve iyilik etmesi lazim gelenler için pintilikte bulunmasina, malini israf ederek sarfetmesine ve esini bosamasina isarettir.

Eger bu rüyayi gören fukaraysa, onun siddetli bir hastaliga yakalanmasina, bazen de kendisine nikahı haram olan kadına yaklasmasina isarettir.

Güncelleme: 02/12/18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir