Tabir

Rüyada Para Görmek

Rüyada para görülen simgelere irtibatlı olarak değişik biçimde deyim edilir. Para, yeis, efkâr, darlık ve kendisine yeis verecek lafa da işarettir. Evinden Bakır paraları alıp caddeye atmak, gam ve efkârdan kurtulmak demektir. Bankaya para yatırmak, işlerde zafere, para sürüklemek galibiyetsizliğe işarettir. Dinar, ilme, salih ve hayırlı evlada ve menfaata çıkar.rüyada para görmek

Rüyadada para görmek, banal rızka, kasvetten sonra rahatlığa veya işi az mükâfatı çok amele açıklanır. Rüyada Para bulmak kısmetinin iyi olacağına ve zengin olunacağına işarettir. Para kaybetmek, kısa sürecek kasvet ve yeise yorulur. Rüyada Para saymak beklemediği kadar galibiyetli olacak bir işe açıklanır.

rüyada bozuk para görmek

Bozuk para: Yakın zamanda mali vaziyette iyileşme olacaktır. Yeniden Rüyada bozuk para görmek ihtimal, kavrayış ve mutluluk zenginliğidir, insanın “tecrübe bankasındaki” tüm faalleridir. Bir kimsenin düşte sarrafa bir Altın verip karşılığında Gümüş para aldığını görmesi, şayet duruşması varsa, davasını kaybetmeye delâlet eder.

Para almak: Rüyada Para sadece bankadaki parayı değil, tüm bedelli şeyleri temsil eder. Rüyada Para almak geçmişte yaptıklarınız için mükâfat alacağınıza da işarettir. Rüyada para vermek, almak ve de tomarla para görmek, zenginlik ve talihe açıklanır.rüyada gümüş para görmek

Rüyada gümüş para görmek mutluluk ve hoş habere işarettir.
Rüyada bakır para görmek kısmetli ve hoş bir işe açıklanır.
Rüyada altın para görmek ise söylenti kıskançlık ve sıkıcı lafa açıklanır.

Bakır Para: Rüyada evinden bakır paraları alıp caddeye attığını görmek, gam ve efkârdan kurtulmaya açıklanır.

Bankaya para yatırmak: Rüyada bankaya para yatırmak, mutluluğa, refaha ve işlerde zafere işarettir. Rüyada bankada çokça para görmek, zenginliğe açıklanır. peşin para vererek mülk aldığını görmek, rızkı yenilemeye işaretir.Bankadan para sürüklemek: Rüyada bankadan para sürüklediğini görmek galibiyetsizliğe işarettir. Rüyada para çantası görmek, kasvet ve şiddete işarettir. Rüyada dinar para görmek, ilme, salih ve hayırlı evlada ve menfaata işaret eder. Rüyada evinden bakır paraları alıp caddeye attığını görmek, gam ve efkârdan kurtulmak demektir.rüyada para saymak

Elinde para görmek: Rüyada elinde para yakaladığını veya birinden para aldığını görmek, ticaret işleriyle uğraşmaya açıklanır. Rüyada birine para vermek, söylentiyi, yeniden düşte para almak, emeğinin karşılığını çok büyük ölçüde para kazanılacağını belirtir. Rüyada Para almak :vermek veya tomarla para görmek, iyi talih ve zenginliğe açıklanır.

Cabiru’l-Mağribî: “- Rüyada bakır veya başka madenden para görmek, iflasa, fakr ü zarurete ve hakarete delâlet eder.”

Rüyada bakır para bulduğunu veya böyle bir paranın kendisine verildiğini görmek, biriyle münakaşa etmeye ve aradaki fitneye işarettir. Rüyada bankaya para yatırdığını görmek, işlerde zafere, para sürüklediğini görmek de galibiyetsizliğe delâlet eder. Rüyada dinar parası görmek, ilme, salih ve hayırlı evlada ve menfaata delâlet eder.

Denilmiştir ki: Rüyada gümüş para görmek, lafa delâlet eder. Bilhassa gümüş safî ve pak olursa, o paralar ilim ve hoş laf ile tâbir olunur. Bazı kere de gümüş para namaza delâlet eder.

Yeniden rüyada gümüş para görmek, zikir ve tesbihe işarettir. Gümüş paralar cüzdan içinde görüldüğü takdirde, rüya sahibine bir gizem itimat edileceğine alâmettir. Rüyada görülen gümüş paraların rakamı iyi amellerin rakamına, genişliği de dünyanın genişliğine delâlet eder.

Bir kimsenin düşte pazusuna gümüş paraların güçlüce bağlandığını görmesi, o bireyin kazanacağı sanata delâlet eder. Gümüş ve Altın paraların sesleri hoş lafa işarettir. Üzerinde ziynet ve nakış olmayan sade gümüş paralar görmek, takva olan lafa delâlet eder.

Halis ve pak gümüş, rüya sahibinin dininin pakliğine ve herkes için onun iyi muamelesine işarettir. Bir kimsenin rüyada gümüş parayı altın parçası olarak görmesi, eldeki mülkün gitmesine delâlet eder. Yeniden elinde olan gümüş paranın yarım olduğunu görmek, eldeki mülkün yarısı kadarını zayi etmeye alâmettir. Rüyada elindeki paranın pula döndüğünü görmek, düş sahibinin iflâs edeceğine delâlettir. Bazı kere de gümüş para görmek, mapusa, hırpalamaya ve alış verişe delâlet eder. Yeniden gümüş paralar görmek, fobiden emin olmaya ve rızkın genişliğine delâlet eder.

Cafer-i Sâdık: Rüyada bütün ayar gümüş para görmek, Doğru laf, İstek ve heves, Memurluk, Cem edilmiş mülk, Sadık arkadaş, Evlat, Hizmetçi, Geniş rızık, Kolay uyum, Emniyet deyim edilir.

Rüyada altınla karışık gümüş para görmek,,duanın kabul edilmesine, gereksinimlerin görülmesine ve hastalıktan şifaya delâlet eder. Rüyada elinde para cüzdanı olduğunu görmek, düş sahibini muhtaçlıktan emin kılacak bir sanata delâlet eder.

İçi para dolu adaleye, zenginliğe, rızka, bir yerden gelecek servete; boş adaleye görmek ise, yeis, efkâr ve yoksulluğa açıklanır.

Kese içinde para, şayet kesenin içindeki paralar sağlam ise, o ilim de doğru ve kurtarıcı bir ilimdir. Eğer paralar daha önceki yırtık ve kırık iseler, o şahıs ilim bilir, ama tekerrür ders almaya lüzum duyar. Rüyada keseyi baş alt çevirip içinde bulunan paraları döktüğünü görmek, gizemlerin sarihe çıkmasına alamettir. Rüyada kumbaraya para attığını görmek veya ondan para çıkarmak, dünyaya meyletmeye delalet eder.

Elinde para yakaladığını veya birinden para aldığını görmek, ticaret işleriyle uğraşmaya delâlet eder. Yolda veya bir yerde gümüş ve altın para bulmak, gümüşün ve altının delâlet ettiği şey gibidir.

Rüyada paraya tesadüftüğünü görmek, meşakkat ve usanca delâlet eder. Zira para insanı her zaman meşgul eder, onu kazanmak için insan çok kere meşakkatlere katlanır.

Para basmak, şayet ehil ise bir kente vali olmasına alâmettir. Rüyada para basıcısını görmek, melikin emirlerini yerine getiren vekiline veya melikin lafçısına delâlet eder. Para basıcısını görmek, hoş konuşan ve şikeli laf söyleyen kimseye de işarettir. Denilmiştir ki: Rüyada para basıcısını görmek, namazlarını kılan ve kendisine vazgeçilen itimadı sahibine teslim eden bir kimseye işarettir.

Bir kimsenin düşte kendisine: “Ey paralı adam!” diye hitap edildiğini dinlemesi ve kendisiyle birlikte kâr ve hasılata delâlet edecek bir şey olduğunu görmesi, para tüketmeden ve zahmet sürüklemeden ele geçecek kâr ve hasılata delâlet eder. Rüyada paralı adam görmek, ticaretinde kâr ve fayda gören kimselere işarettir.

Cafer-i Sâdık bütün ayar gümüş parayı on biçimde yorumlamıştır.
tâbir olunur:

a Doğru laf,
b İstek ve heves,
c Memurluk,
d Cem edilmiş mülk,
e Sadık arkadaş,
f Evlat,
g Hizmetçi,
h Geniş rızık,
ı Kolay uyum,
i Emniyet…

Rüyada kağıt para görmek, riya ile söylenen boş lafa delâlet eder. Yeniden bir kimsenin düşte para görmesi, yeis, efkâr, darlık ve kendisine üzüntü verecek lafa işarettir. Bazı kere de rüyada para görmek, banal rızka, kasvetten sonra rahatlığa veya işi az ükâfatı çok amele delalet eder.

Güncelleme: 02/12/18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir