Tabir

Rüyada Süt Görmek

Rüyada Süt görmek neye işarettir geniş kapsamlı tabir aşağıda yer almakta..

rüyada süt görmek, rüyada süt içmek

Danyal Aleyhisselama göre; süt, taze ve tatli olursa malin çokluguna ve dindarliga, eksi ve bozuk olursa. noksanina delalet, eder. Sütün taze peynir oldugunu ve onu yedigini gören, helal mülke ve rizka nail olur. Bir kadinin bir erkek üzerine süt dökmesi o adamin tutuklanacagina delalet eder. Bir hayvan sagdigini ve memeden süt yerine kan çiktigini gören hükümetin emirlerine aykiri hareket eder. Eger süt yerine zehir çikarsa, haram mülke isarettir.

Yerden Su gibi süt kaynadigini ve çevreye yayildigini görmek, o yer halkina çile yapilacagina isarettir. Kendi memesinden süt içtigini gören, kendi kazancina ; hiyanet eder. Bir kadinin memesinden sütün su gibi aktigini görmek, hayir ve nimetin artmasina delalet eder. At sütü içtigini görmek, hayra ve büyüklere yaklasmaya; katir sütü içmek islerinde zorluga; deve sütü içmek, büyük kisilerin çıkar gelecegine; ceylan sütü içmek, rizk bolluguna; keçi sütü içmek, karisindan gelecek mülke; kaplan sütü içmek, düsmana galebeye; fil sütü içmek, haram mülke; manda sütü içmek, rizk bolluguna ve mülk çokluguna; merkep sütü içmek, hastaliga ve iyilesmege; ayi sütü içmek hasara, fobiye ve kedere; tavsan sütü içmek, pespaye bir kadindan azıcık hayir gelmesine; domuz sütü içmek, akil noksanligina ve ahmakliga; bir söylentiye göre haram mülke veya musibete; tilki sütü içmek şikeye delalet eder.

Bazilarina göre; kadin için süt emzirdigini görmek hayir ve erkek için serdir. köpek sütü fobiye; bir söylentiye göre siddetli hastaliga; aslan sütü büyük bir kisi tarafindan seref ve mülke ve düsmana üstün gelmeye ve maksadina ermeye; çakal sütü, akraba ile düsmanlik ve münazaraya; inek sütü o yil din ve dünyada hayir ve yükselise; vahsi sigir sütü, hastalanıp hemen iyilesmege; kedi sütü, tartışma ve düsmanliga; bir söylentiye göre zayif düsmege ve hastaliga; kurt sütü, fobiye, yahut elinden ehemmiyetli bir firsatin kaçmasina; koyun sütü, helal mülke ve dinin gücüne, kus sütü muradinin tamamiyla olmasina delalet eder. Ebu Sait El Vaiz e göre, süt sagmak, şikeye isarettir. Agiz sütü hayvan dogurur dogurmaz sagilan süt sikintidan sonra rizka, veya haram mülke yorumlanir. Bir söylentiye göre, hayirsiz bir adamdan iyilik yapmasini istemektir.

Es Salimi ye göre; eksimis süt haram mülk, bitkinlik, mesakkat ve efkârla deyim olunur. Rüyasinda öz sütü birakip bozuk sütü içtigini gören asagi bir sinifin uyum sartlarina razi olur. Haram yer ve bir söylentiye göre dininden sapar. Bir aslan yavrusuna süt içirdigini gören, hükümetten hayir ve çıkar elde eder. Cabir ül Magribi ye göre, eti yenmez bir hayvani sagmak hayir degildir. Cafer i Sadik a göre; insan sütü görmek üç sekilde deyim olunur: Helal rizk, evlat mali uyumda efkâr. Bir baska söylentiye görede: Düşte süt görmek, islam fitratina isarettir. Süt mesakkat çekilmeden elde edilen maldir. Gerek erkek ve gerek disi bir kimsenin düşte memesinde süt oldugunu görmesi, o kimsenin mülk biriktirmesine isarettir.

Rüyada iki memesinden süt aktigini görse, dünya o kimseye yönelir ve şans açilir. Uyanikken memelerinde süt olmayan kadin, düşte memelerinde süt bulundugunu veya minik bir çocugu yahut erkek bir kimseyi ya da bir kadini emzirdigini görse, gerek emziren ve gerekse emen kimsenin kader ve kısmetinin kapanmasina isarettir, insan sütü, mapus, emziren ve emen kimse için de sikintidir. Bir kimse düşte çocuguna içirmek için süt satin aldigini görse, o kimsenin çocugunu kendi mizaç ve ahlaki gibi terbiye edecegin isarettir. Bazi deyimciler rüyada bir kadinin kolonu emdigini gören kimse, mülk ve hasılat elde eder, dediler. Bir kimse düşte at sütü içtigini görse, hükümdar o kimseye sevgi besler ve hükümdardan ona bir hayir erisir. Diger hayvan sütleri onlardan sagilan ölçüce hoş riziktir. Süt sagmak, şikedir. Yeni dogmus devenin sütü din fitratidir.

Bundan dolayi bir kimse yeni dogmus devenin sütünden içse veya bir yahut iki ya da üç kere emse, o kimsenin yaratildigi islam fitratinda sebat etmesine, namaz kilmasina, oruç tutmasina, zekat ve sadaka vermesine isarettir. Süt, içen kimse için helal mülk ilim ve hikmettir. Sagilmis süt, mal ve maldir. Bazi deyimciler düşte bir deve sagdigini ve onun sülünden içtigim gören kimse, salih bir kadinla evlenir. Eger o kimse konutlu ise, hayirli erkek bir çocugu olur, dediler.

Rüyada bir inek sagdigini ve kolonu içtigini gören kimse, muhtaç ise zengin olur. Koyun ve keçi sütü, alinacak aidattır. Düşte koyun sütü içtigini gören kimse hayra, rahatliga, neşe ve ferahliga erisir. Arslan sütü onu içen kimse için, mülk, düsmanina başarı bulma ve insanlara düsmanlik yapmaktir. Kaplan sütü, onu içen kimse için, düsmanligim açiga vurmaktir.

Kurt sütü kabahat, cinayet, siddetli fobi ve bir iste güçtür. Onu içen kimse için de uyumda zarardir. Bazi deyimciler, kurt sütü, mülk ve saltanattir, dediler. Düşte kurt sütü içtigini gören kimse, reislige nail olur ve bir sehir halkinin mallarim güçle ve tahakküm ederek yer. Köpegin sütü onu içen kimse için siddetli bir fobi ve gaddar bir kimsenin eliyle erisecegi maldir. Bazi deyimciler düşte köpegin kolonu içen kimse, kudret ve güce erisir ve bir sehir halkina reis olur, dediler. Bazi deyimciler, vahsî hayvanlarin tamının sütleri, zindeye süphedir, dediler. Yaban eseginin sütü, sonradan iyilesecek bir hastaliktir, dediler.

Geyigin sütü az bir riziktir. Esek sütü, önemsiz bir hastaliktir. rüyada merkeb kolonu içen kimse, hayra erisir. Kedi sütü hafif bir hastaliktir ve düsmanliktir. Bir kimsenin düşte bir yerden süt çiktigini görmesi, o sütün miktarinca o yerde kan akitilacak bir çile ve fitnenin alana çikmasina isarettir. Koyun sütü iyi bir maldir. Sigir sütü, zenginliktir. Katir sütü, güçlük, siddet ve musibettir, insan sütü hasta için onu içtigi zaman hastaliktan sifa bulmaktir. Köpek ve kedi sütü hastalik veya fobidir. Düşte sütü bir seye kıymet olarak verdigim gören kimse, yaratilis ve fitratini kaybeder. Süt mülke, fazla ömre, Hamile kalmaya, sirlarin açiga çikmasina. ilme ve Allah i birlemeye isarettir.

Hasta kimseler için süt, ilaca, rizka hayvana malik olmaya veya onun mizaç ve tabiatiyla edeplenmeye isarettir. Sigir, koyun, deve ve manda sütü, bunlarin hepsi toplu mülke isarettir Bunlarin yogurdu, yeistir. At sütü tasadir. Tilki ve kedi sütü, günat islemektir. insan sütü, erbabindan baskasina verilmesi dogru olmayan bir itimattır.

Güncelleme: 04/12/18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir