Tabir

Rüyadada Kedi Görmek Neye İşarettir

Rüyada kedi görmek hizmetçi ile açıklanır. Bazı yorumcular kedi görmeyi hırs, husumet, efkâr ve üzüntü olarak deyim ederler. Şahsın Rüyada dişi kedi görmesi, hizmetçi ve koruyucudur. Rüyada kedinin etinden veya yağından bir şey almak, hırsızın mülkünden elde edilecek menfaattir.rüyada kedi görmek ne anlama gelir

Nablusi: “Rüyada kedi görmek“, zinadan alana gelmiş ve yol üzerine atılmış bilinmez çocuğa işaret eder. Bazı kere de kedi, laf ve şaka yapan, mantıksız ve us dışı laf söyleyerek, köçekler gibi oynayarak ulusa kendisini hoşlandırmaya çalışan bir adama işarettir. Rüyada kedi görmek, çocuğun nezaketi hususunda çok hırslı olan bayana işaret eder.

Rüyada görülen kedi, hizmetçidir. Bazı deyimciler, kedi, Rüya sahibinin konut milletinden olan bir hırsızdır, dediler. Rüyada kendi evinin dişi kedisinin kendi sahibini ısırması, konut sahibinin rahat edeceği bir yıla delalettir.

Rüyada kedi öldürmek Kirmani: Rüyada bir kedi öldürdüğünü görmek, hırsızı tutmaya ve ona galip gelmeye delalet eder. Yeniden düşte kedi ile tartışma ettiğini ve kedinin kendisini tırmaladığını görmek, büyük bir hastalığa işaret eder.

Bir kimsenin rüyada kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını görmesi, hırsızın mülkünden elde edilecek menfaata işaretrtir. Rüyada insanı kedinin ısırıp tırmalaması, uzun sürecek hastalığa işarettir. Bazı kere de düşte kedi görmek, çocuğun nezaketi hususunda çok hırslı olan bayana delâlet eder.

Rüyada kedi satmak: Rüyada kedi sattığını görmek, mülkünü infak etmeye işarettir.

Rüyada kedi ısırması: Rüyada kendi evinin dişi kedisinin kendi sahibini ısırması, konut sahibinin rahat edeceği bir yıla delâlet eder. Yabani ve kaba kedinin ısırması ve çokça zahmet vermesi, rüya sahibinin işkence ve meşakkat sürükleyeceği şiddetli bir yıla işarettir. Isıran kedinin dişi ve konut kedisi olması rüya sahibinin rahat edeceği bir yıla işarettir.

Rüyada kedi görmek 7 Biçimde Deyim Edilir

  1. Feryat ve figan
  2. Zevce için cefa
  3. Evlat
  4. Zina ve vefasızlık
  5. Husumet
  6. Hırsızlık
  7. Koğuculuk

Rüyada kedinin tırmalaması: Rüyada kedinin bir kimseyi tırmalaması veya kanını akıtması, yahut gözünü çıkarması, husumeti sarih olan bir düşman ile tâbir olunur. Bir kedi ile çaba ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, çabaya işaret eder. Erkek kedi birisini ısırırsa veya tırmalarsa, o şahsın sıhhatine dikkat etmesine işaret eder. Kedi ile yaptığa çaba ve münakasada mağlup olan kimse tutulduğu hastalık, yeis ve efkârından acilen kurtulur.

Rüyada kedi olmak: Bir kimsenin düşte kedi olduğunu görmesi, hırsızlık ve kendisine fayda vermeyen şeylere geçirmeye delâlet eder…

rüyada kedi kovalamak görmek

Rüyada kedi kovalamak: Kısmetsizliğin işaretidir. Şayet rüyada kediyi kovalıyorsanız bu iyi anlam taşır. Dişi kedi makûs bir bayanı belirtir. Kendisinin kedi biçimine dönüştüğünü görmek, makûs işlerden uyumunu sağlamak demektir.

Bazı deyimciler de kedinin dişisi hilekar makûs bir hizmetçi bayandır, dediler. Kedi bir bireyin etrafinda dolasip onu korumaga çalistigi halde, o sahsa hem hasarı ve hem de bereketi değen bir adama nispet edilir. Rüyada bir kedi sattığını gören kimse, malini infak eder.

Rüyada Kedi Yemek: Kedi eti yediğini gören kimse, illüzyonistlik öğrenir.

rüyada kedinin eve girmesi görmek

Rüyada Kedinin Eve Girmesi: Bir birey bir konuta bir kedinin girdiğini görse, o konuta hırsız girer. Şayet o konuttan bir şey almış çıktığını görse, o konuttan hırsız bir şey götürür. Bir kediyi kestiğini veya öldürdüğünü ya da yakaladığını gören kimse, bir hırsızı meblağ ve ona galip gelir.

Rüyada Kedi Görülmesi: Bazen bu rüya millet hakkında haka veya dünyanın vaziyetinin bozulmasına işarettir. Bu düş bazen de düşmanları def etmeye, işarettir. Bazen de kedi, evladın nezaketi hususunda çok hırslı olan bayana işarettir.

Rüyada Misk kedisini görmek: Biçim ve siması şerli görünen ve ahlaki iyi olan bir adama işarettir. Bazen kedi, zevce için azaba, evlada, husumete, hırsızlığa, zinaya, sadakatsizliğe, koguculuk yapmaya, feryat ve figan etmeye işarettir.

Bazen de kedi, zinadan alana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmez çocuğa isarettir. Bazen de kedi laf ve şaka yapan, mantıksız ve us dışı laf söyleyerek köçekler gibi oynayarak ulusa kendisini neşelendirmeye çalışan ve bununla birlikte bazı gidişatları dikkatten kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adama işarettir.

Önemli: Kedinin Fare ile ve kurdun koyunla ittifak halinde görülmeleri ara bozuculuk ve riyaya işarettir. Şayet millet fobi içinde iseler düşmanlarından emin olurlar. Nefsi düşlerden olan düşte kedi görmek iblisin vesvesesine kapılmaya da açıklanır.

Güncelleme: 03/12/18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir